Подробиці

Ужгородський митець Олександр Балог понад 25 років свого життя присвятив роботі у музеї на посаді художника-реставратора, надаючи старовинним експонатам друге життя. Нині пан Олександр святкує 70-річний ювілей і саме у стінах Закарпатського музею народної архітектури та побуту у колі рідних та друзів- митців і відзначає поважну дату. Про справу свого життя говорить з захопленням.

Олександр БАЛОГ, художник-реставратор

Реставрація – це дуже кропітка робота, там не можна спішити, там треба дотримуватися до часу, до етапів роботи. Це тяжка робота, тепер уже не реставрую нічого, але якщо дуже цікавий матеріал, то беруся і тепер.

На ювілейній виставці у залі музею у скансені експоновані понад 50 робіт Олександра Балога, є пастелі і акварелі, а також фотографії. У фокусі митця – природа Закарпаття, неймовірні пейзажі краю та з любов’ю написані на полотні куточки Ужгорода.

Олександр БАЛОГ, художник-реставратор

Тепер недавно, три місяці тому, мав таку ж виставку у Будапешті, в Угорщині, туди повіз 35 роботи пастелі і акварелі. Старих робіт тут не маю виставлених, просто тому що вони не збереглися. Є 52 роботі, із них 16 фотографій, із них майже усі нові. От, наприклад, це наш двір – беседка і замок, я в цьому дворі живу з трьох років. Найбільше пейзаж люблю писати – там не помилишся.

Переглянути полотна Олександра Балога можна у виставковому залі на другому поверсі Закарпатського музею архітектури і побуту до 25 серпня.