Подробиці

В Ужгороді відбулися урочистості з нагоди Дня нотаріату. Найкращих нотаріусів області відзначили почесними грамотами. Зокрема, шестеро  отримали нагороду від обласної адміністрації, ще шість – від обласної ради, велику кількість відзнак вручили нотаріальна палата та управління юстиції.

Євген КОГУТИЧ, начальник Головного територіального управління юстиції в Закарпатській області

Сьогодні ми відмічаємо восьму річницю з дня заснування свята нотаріату і 25-ту річницю з дня прийняття Закону України «Про нотаріат». І це такий уже період часу, який ми хочемо належним чином відмітити. В Закарпатській області традиції нотаріату мають свою історію, і є, дійсно, такі у нас нотаріуси, які пропрацювали уже багато років і навіть до сьогоднішнього часу працюють.

Окрім нотаріусів з усіх куточків області, на свято завітали й гості зі столиці.

Катерина ЧИЖМАРЬ, директор Інституту права та післядипломної освіти Міністерства юстиції України

За 25 років український нотаріат дуже змінився, він еволюціонував і сьогодні ми вже можемо говорити не тільки про розвиток нотаріату як інституту, але і про жвавий розвиток науки про нотаріат. Мені сьогодні надзвичайно приємно приймати участь у цих урочистостях, оскільки я дуже довгий час працювала в Закарпатському обласному управлінні юстиції і координувала роботу нотаріату. За всі ці 18 років моєї роботи в сфері нотаріату завжди закарпатський нотаріат він був в авангарді тих людей, які прагнуть самовдосконалення, які прагнуть постійно навчатися.

Серед присутніх на святі були й справжні «ветерани» цієї галузі. Зокрема, пані Наталія пропрацювала приватним нотаріусом 24 роки.

Наталія ХРЕБТАНЬ, приватний нотаріус Ужгородського міського нотаріального округу

Думаю, що сьогоднішня подія мала відбутися і її обов’язково потрібно було святкувати, тому що нотаріат якраз досяг зрілого віку, коли він ще й достатньо молодий, але уже і досвідчений, скажемо так. Що стосується роботи нотаріуса, то я скажу чесно, я вдячна долі, що я вибрала цю роботу, а ця професія вибрала мене. Тому я сьогодні з радістю святкую зі своїми колегами

Пані Наталія також зазначила, що між нотаріусами та їхніми клієнтами існує тісна співпраця. І, порівнюючи з минулими роками, сьогодні закарпатці значно обізнаніші у правових питаннях і набагато більше цінують роботу професіоналів