Подробиці

В ужгородській бібліотеці №2 відбувся майстер-клас для дітей з малювання аквареллю. Метою заходу було згуртувати юних учасників, серед яких є й переселенці зі Сходу країни. Свої малюнки діти створювали під керівництвом професійних викладачів. Арт-терапевтична подія відбулася у рамках Програми із відновлення миру і діалогу проекту «Голос жінки має силу».

Анжела БАБКІНА, радник з питань ВПО у Закарпатській області

Сьогодні відбувається дуже чудовий захід, у рамках 2-х проектів, які зараз у нас є в Ужгороді. Це проекти пов’язані з ВПО – «Голос жінки має силу», який адмініструє Ужгородський прес-клуб та проект на згуртування громади – «Сокоти свій варош». Це іде такий класичний варіант, коли проходить інтеграція, коли одні діти спілкуються з іншими і від цього це просто проходить краще, практично, інтеграція ВПД у місцеву громаду.   

Наразі заплановано ще один подібний урок малювання, на якому діти завершать свої роботи. Опісля, їхні малюнки будуть представлені на підсумковому форумі, який відбудеться у Дніпрі.

Валентина МИТРОВЦІЙ, волонтер проекту «Голос жінки має силу»

Я представляла Закарпаття і місто Ужгород на 4-денній школі по арт-терапії з цього проекту і коли приїхала з такими емоційними враженнями із цього тренінгу, ми вирішили об’єднати ці 2 заходи, які ми виконуємо на волонтерських засадах. І зібрати ту ж групу діточок, які протягом шести місяців, безкоштовно, засобами, які закупила міжнародна організація міграції, задати їм тему намалювати наше місто, нашу липову алею, наші сакури, нашу річку Уж тут, у цьому залі.  

Подію приурочили до Дня Ужгорода та Дня миру, який святкуватимуть 21-го вересня. Організатори кажуть – обрали саме ці дати, щоб підкреслити важливість миру в Україні.