Подробиці

Відверта розмова про підліткові проблеми. У Закарпатській обласній бібліотеці презентували книгу відомої української письменниці Ірини Мацко. «Кава по-дорослому» — це уже другий твір підліткової літератури, який авторка презентує на Закарпатті. У своїй новій повісті письменниця порушує теми анорексії, булінгу, наркоманії, паління, перших статевих відносин, насилля, проблем та конфліктів у сім’ї.

Ірина МАЦКО

авторка книги

 Основний меседж – хочеться порозуміння між підлітками і дорослими, між батьками і дітьми. Покладається відповідальність на дорослих за спілкування, за контакт. За це, щоб діти не пробували ту дорослість, ту «каву», сумнівними шляхами. Аби батьки давали йому можливість відчути себе також дорослими, але у правильний спосіб, відчути відповідальність, можливість керувати своїм життям.

Головна героїня «Кави по-дорослому» намагається зрозуміти, чому люди не можуть порозумітися між собою, чому потрібно щоразу доводити свою любов, а також шукати шанс на краще життя. Підлітки у  героях книги бачать себе, проектують проблеми на власний досвід та намагаються зробити висновки.

Валерія ЛОГІН

ужгородська школярка

 «Кава по-дорослому» — це друга книжка Ірини Мацко, яку я прочитала. Першою була книга «Перехідний вік у моєї мами». Це дуже цікаві книги, адже у них авторка порушує проблеми, знайомі усім підліткам. Порушені проблеми стосунків між батьками і дітьми, хлопцями і дівчатами, стосунки у сім’ї, які можуть трапитися взагалі. Цим мене книга дуже захопила.

 Аня НАПУДА

ужгородська школярка

В ній описуються такі підліткові проблеми, а також як головна героїня з них виходила, її власний досвід. Авторка гарно описала стосунки головної героїні з її мамою, у багатьох моментах я впізнала себе. Зрозуміла, що так робити не можна.

 

У планах Ірини Мацко ще кілька творів підліткової літератури, адже цей напрямок в українському сегменті  активно розвивається.