Подробиці

Енергоефективність осель — шлях до заощадження. Саме під такою назвою у історико-культурному комплексі «Совине гніздо» представники бізнесу, влади, банківських структур та ОСББ Ужгорода зустрілися за імпровізованим круглим столом.

 Юрій КОПИНЕЦЬ, голова ГО «Фундація розвитку громадянського суспільства»

 Щоб люди були більш поінформовані у плані, як можна власними силами та зусиллями зекономити та ефективно використовувати ту енергію, яку вони витрачають. Для цього і потрібні такі зустрічі, на яких будуть як представники влади, так і громадські активісти, люди, які зацікавлені, люди, які є у цьому професіоналами, також банківська сфера, які б могли в комплексі дати свою фахову оцінку і допомогти громадянину максимально ефективно використати можливості, які йому надаються.

Серед можливостей фінансування енергоощадливих технологій для ОСББ та юридичних осіб є так звані «теплі кредити». На Закарпатті, зокрема, є певні успіхи дії програми кредитування для фізичних осіб з метою впровадження енергозберігаючих технологій. Для окремих сімей ця програма у нашому регіоні працює понад три роки, ідеться про суми від 1 тис до 50 тис грн. За цей час більше 3 тисяч сімей звернулися за кредитом щодо утеплення, заміни вікон та дверей та інших енергоощадних матеріалів.

 Ярослав ХОДАНИЧ,  начальник відділу організації  роздрібного  кредитування  Закарпатського  ОУ АТ «Ощадбанк»

 Термін кредитування до 36 місяців, перший відсоток – до 10% річних, комісія за надання – 4,3%, відшкодування від 20 до 35% річних. Є у Закарпатській області виданих кілька кредитів для ОСББ. Наша область дещо відмінна від інших, бо тут ми почали ці процеси значно раніше. Крім того, цього  року у липні було внесено зміни у порядок одержання енергоефективності, яким дали змогу кредитувати більшу кількість ОСББ у нашій області.

 У майбутньому Фундація розвитку громадянського суспільства планує подібні зустрічі зробити регулярними та не просто обговорювати проблеми, а й отримати фахову консультацію, знайти оптимальні шляхи дій та продемонструвати як можна вирішити нагальні питання.