Подробиці

XVII Всеукраїнський турнір країн Карпатського Єврорегіону з фехтування, присвячений пам’яті Заслуженого тренера України Василя Герея сьогодні стартував в Ужгороді. Василь Васильович розвивав традиції закарпатського фехтування та направив цей вид спорту у професійне русло. Нині його вихованці продовжують справу наставника та прославляють нашу державу на спортивній арені.
«Він направив у правильне професійне спортивне русло фехтування у Закарпатській області. Під його тренерською роботою була учасниця Олімпійських ігор в Атланті Вікторія Тітова. Далі у нас були Чемпіони України, СРСР. У Мукачівському районі є також Олімпійський чемпіон Василь Станкович. Зараз спортивні тренери, які працюють в Закарпатті, це Сергій Горецький (майстер спорту міжнародного класу, чемпіон СРСР в кадетській збірній), Дмитро Петрус, Оксана Рапинець, Степан Дикун. Це все учні Василя Герея. І я в тому числі», — говорить Анатолій ГЕРЕЙ, Заслужений тренер України
Молоді фехтувальники щороку традиційно з’їжджаються в Ужгород, аби не просто вшанувати пам’ять видатного тренера, а й виявити найсильніших спортсменів до складу кадетської збірної України. У СК «Юність» фехтуватимуть кадети на шпагах та рапірах протягом двох днів. Очікують на приїзд понад 300 спортсменів. На шпагах змагаються учасники із усіх куточків України (зокрема, є представники Донецька та Криму), а фехтувати на рапірах також приїдуть спортсмени із Румунії та Угорщини.
«Тут зібрані кращі спортсмени-кадети. Є представники Донецьку та Криму, які виступають під егідою Національної федерації України. Сьогодні у нас тут виступає 170 спортсменів (85 дівчат і 84 хлопці), завтра очікуємо приблизно таку ж кількість спортсменів. Тут є учасники минулого Чемпіонату світу – Катерина Чорній, вона є фавориткою турніру, Кожин Назар з міста Києва, непогані харків’яни. Оскільки я ще і старший тренер кадетської збірної України, то маю надію, що з цими хлопцями ми покажемо гідні результати», — каже Сергій ГОРЕЦЬКИЙ, старший тренер обласної комплексної ДЮСШ «Динамо»
У суддівській бригаді працюють спортсмени-збірники Закарпатської області. А трьом нашим шпажистам, які взимку стали Чемпіонами України серед юнаків, вручили посвідчення майстрів спорту. Один із учасників «золотого» складу збірної Артем Матевосов радий новому досягненню, втішений визнанням і роботою у якості судді.
«Я отримав сьогодні посвідчення майстра спорту. Ми дуже довго йшли до цієї нагороди. Я радий, що мене запросили судити, що поважають наших спортсменів і переводять у арбітри. Наступного року хотілося би потрапити до збірної України по юніорам і поїхати на Чемпіонат Європи і світу в Болгарію у Пловдів», — говорить Артем МАТЕВОСОВ, фехтувальник
Переможці турніру, які змагаються на шпагах, від Чемпіона світу з фехтування та новоспеченого бронзового призера тестового передолімпійського Гран-прі у Ріо-де-Жанейро Анатолія Герея отримають іменні премії. Усіх поціновувачів фехтування запрошують приходити та вболівати за юних спортсменів.