Подробиці

Кілька ділянок землі за обласним драмтеатром в Ужгороді віддали у приватну власність ще у 2009. На початку осені 2016-го там зрізали кілька вікових ялинок та розпочали земельні роботи. Розгорівся скандал. Завдяки втручанню небайдужих містян, забудову тоді вдалося призупинити. Як запевняють підприємці-власники, у них є усі дозвільні документи, вони пройшли кілька судових процесів та мають чіткий намір таки завершити розпочаті роботи. Наразі рішенням сесії «Про викуп земельних ділянок, які перебувають у власності фізичних осіб, для суспільних потреб» Ужгородська міська рада спробує викупити ці землі. Зокрема, за найбільшу ділянку Володимиру Юрсі готові запропонувати мільйон гривень. За два інших шматка землі поруч Івану Тегзі – по 300 тис. та 550 тис. відповідно. Втім, це не примусовий викуп, задля його здійснення міськраді необхідна згода власників.

Богдан АНДРІЇВ

Ужгородський міський голова

Забудови, яка буде прилягати до драмтеатру ім. братів Шерегіїв, бути не повинно. Для цього піднімемо громаду міста для того, щоб заборонити цю забудову. Ми ідемо законним і правильним шляхом у цьому питанні. Один із шляхів – це викуп земельної ділянки за кошти, згідно нормативно-грошової оцінки. Аби повернути землю громаді міста. Це типова споруда для інших міст України, наприклад така є у Харкові, але там діє фонтан. А у нас це все продане. Вважаю, що це неправильно.

Проголосували ужгородські депутати за участь міста у залученні коштів кредиту Північної екологічної фінансової корпорації (НЕФКО). Фінансуватимуть видатки на модернізацію енергоефективності системи вуличного освітлення Ужгорода. Зовнішній кредит (від МФО) має сягати до 12 млн. грн. Співфінансування із міського бюджету – до 2 млн. 850 тис. грн.

Богдан АНДРІЇВ

Ужгородський міський голова

Йде практично щоденна робота по заміні на енергозберігаючі світильники, програма «НЕФКО» — не грантовий проект, а ідеться про запозичення коштів. Кредит під 3% річних, терміном на 5 років, на півроку іде відтермінування і повернення тіла кредиту. Вартість – майже 12 млн грн, хороший проект, будемо його втілювати, замінювати світильники на енергозберігаючі.

Внести зміни до рішення «Про оплату праці міського голови» не вдалося із двох спроб, за голосували лише 17 депутатів. Таким чином, не підвищивши зарплатню меру. Крім того, Ужгородська міська рада підтримала акцію #FreeSentsov. Вони звертаються до Президента України Петра Порошенка та міністра закордонних справ Павла Клімкіна з проханням посилити активність у всіх можливих напрямках та на всіх рівнях для звільнення Олега Сенцова та інших громадян України, засуджених в Росії за сфабрикованими кримінальними справами. Наступного разу ужгородські депутати зберуться на засідання 10 липня.