Подробиці

Дебютний кліп на авторську композицію «Дим» презентував в Ужгороді засновник творчої команди «Наша Файта» та відомий весільний ведучий Михайло Карпенко. Музичною творчістю займається з 2010 року. «Дим» — це перша з його пісень, яку наважився візуалізувати. Автор композиції спробував новий для себе напрямок електронної музики з елементами «house».
Михайло КАРПЕНКО
автор та виконавець композиції «Дим»
Я сподіваюся, що вона трішки переверне ставлення до музики. Я дуже не люблю, коли кажуть, що я роблю музику для себе. Це трішки лицемірство. Я ніколи не робив музику для себе. Я отримую від неї задоволення. Але значно більше одержую задоволення, коли її слухають люди. Композиція (пісня) і сюжет не ідентичні. Композиція розповідає про нерозділене забуте кохання, а сюжет кліпу — про трагічну історію, про те, що загинула дівчина. Така і була ціль. Тобто ми створили короткометражний фільм і озвучку до нього.
Режисером короткометражного фільму є Богдан Козачук. Кліп знімали на кількох локаціях, переважно ввечері й опівночі. Пошук акторів тривав довго. Автори ідеї хотіли, щоб виконавці ролей максимально точно передали почуття. Головного героя навіть змінили за день до зйомок. Творча команда працювала над піснею та кліпом майже рік.
Богдан КОЗАЧУК
режисер
Розробку ідеї ми довго обговорювали. Було багато варіацій. Коли вона виникла, почали готуватися. Ми знайли хорошого актора за рекомендацією друга. Це Ерік Бірман. Дівчинка — Інесса Товт, з якою я був знайомий ще раніше. І коли Міша її знайшов, то ми вирішили, що це буде вона.
Під час зйомок виникали і труднощі. Зокрема, за сценарієм потрібно було зняти, як згоріла машина.
Богдан КОЗАЧУК, Михайло КАРПЕНКО
автори ідеї кліпу «Дим»
Зайвої машини просто так не знайдеш. Нам треба було знайти справжню машину, яка виглядає натурально і спалити її. Ми її підпалили, вона згоріла, погасла. Але ми відзняли тільки половину. І тоді ми з Великоберезнянщини у 2 години ночі поїхали в Ужгород, знайшли шини. Набили машину шинами і ще раз підпалили. І вона досить натурально згоріла.
Мирослав КАРБОВАНЕЦЬ
віддав машину для зйомок
Коли Міша звернувся до мене з ідеєю, що він хоче знімати кліп і розказав його суть, то спитав, чи можна за допомогою комп’ютерної графіки зробити так, щоб машина горіла. Я подумав, що мені легше віддати машину, яка стоїть у мене у дворі 15 років, щоб вона дійсно згоріла.
Уже за кілька днів хлопці презентують кліп у мережі «YouTube» та відправлять на українські радіостанції і телеканали.