Подробиці

В рамках візиту на Закарпаття до ужгородської ЗОШ №4 зі словацькою та українською мовами навчання завітала Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич. Чиновниця відвідала заняття учнів різних вікових груп, поспілкувалася зі старшокласниками та викладачами.

Також міністр побувала на інтерактивному занятті про мед та бджолярство для дітей початкової школи.

Лілія ГРИНЕВИЧ, Міністр освіти і науки

«Це те, що ми якраз впроваджуємо в нову рекламну щоб всі вчителі застосовували такі методики, коли діти руками, безпосередньо мають змогу вчитися».

Основною темою заходів та зустрічей за участю гостей зі столиці є імплементація закону «Про освіту» в частині статті про мову. За підсумками ж відвідин школи міністр резюмувала: реформі таки бути, однак із ґрунтовним урахуванням потреб нацменшин.

 Лілія ГРИНЕВИЧ, Міністр освіти і науки

«Різні національні громади мають різні потреби, тому що при цьому потрібно враховувати приналежність до певної мовної групи, тому що наприклад для мовних громад, мовою яких є українська мова, значно легше адаптуватися до навчання українською мовою значно легше вивчати  українську мову і вивчати частину предметів українською мовою. Я сьогодні закликала освітян до співпраці над новими програмами навчання українською мовою в школах для національних меншин, для оновлення методик навчання, для оновлення підручників… Я хочу підтвердити наші забовязання, України, дотримуватися всіх наших міжнародних документів та угод, в яких ми гарантували право національних меншин мати можливість навчатися мовою або вивчати мову на різних ступенях навчання. Це може бути в різних обсягах, але це має бути в такий спосіб, який гарантує також дітям володіння державною мовою. Тому ми це мусимо міняти, просто в який спосіб міняти, скільки предметів, скільки годин, — це освітянське питання, яке ми маємо вирішити разом з освітянами, з науковцями, запропонувати потім це депутатам, які мають прийняти закон про загальну середню освіту».

Окрім того, Міністр із аналогічною поїздкою відвідає місто Берегово, де зустрінеться із освітянами міста та району.