Подробиці

«Всі місця давно зайняті: в автобусі, в суспільстві, у думках». У Закарпатській обласній бібліотеці відбулася презентація книги журналіста, публіциста, письменника Тараса Ващука «Україна у пісках». Тарас – родом з Івано-Франківщини, втім 15 років жив, навчався і працював в Ужгороді. Звідси ж наприкінці 2012-го і виїхав за контрактом до ОАЕ. Презентована книга – нариси про арабський колорит, про особливості життя у цій східній країні. Книга — це мазки, замальовки ситуацій, які трапляються з нами щодня, про рутину, яку ми часто не помічаємо, але саме вона є вагомою складовою нашого життя. Наскрізна тема – «тема відірваності, пошуку, самотності». У книзі «багато Ужгорода та людей з Ужгорода», описуються реальні ситуації, адаптовані під художні твори.

Тарас ВАЩУК, письменник

Це книга коротких оповідань, це художня книга, видана у видавництві «Фоліо», об’єднала 19 оповідань і одну повість. Вона називається «Україна у пісках», тому що я 5 років працюю за контрактом в ОАЕ. Людина поза батьківщиною, не важливо у якій країні, загрузла у цих пісках. Червоною ниткою є тема простих доль, простих людей, поставлених у критичні ситуації, і тема самотності. Тема того, що у результаті, все таки, треба об’єднуватися, створювати якусь громаду однодумців, і тоді воно полегшує життя закордоном.

Символічною є обкладинка збірки. Синє небо і золоті піски Еміратів нагадують кольори українського прапора. Варто зазначити, що передмову до книги написав відомий український письменник Андрій Курков, який і назвав її своєрідною «енциклопедію з життя заробітчан». За кожний придбаний примірник «України в пісках», автор віддає близько 30% від вартості на підтримку Батівського притулку для дітей.