Подробиці

В Ужгородському замку з’явилась нова виставкова зала. Експозиція, відкрита за сприяння угорської сторони, демонструє історію Закарпаття з 8 століття до 1919 року. Загальна сума, виділена урядом сусідньої країни, становила близько 10 мільйонів гривень. Також угорська сторона виготовляла частину манекенів та відтворювала автентичні костюми, образами слов’ян же займалася Ольга Скаканді.

Андреа РОНАЙ, науковий секретар Закарпатського обласного краєзнавчого музею ім. Тиводора Легоцького

 «Дуже гарно показано словян, показано їхнє життя. Їхні знаряддя побуту. Крім того, потім показується як прийшли сюди угорські племена. Макети дуже цікаві і правдиво показують, як виглядали на той час як і словяни, так і угорці. І далі йде вся історія нашого краю. Ми показуємо і королів угорських династій, володарі нашого замку, коли він мав найкращі часи. І показані оригінальні документи із фондів нашого музею, які є родзинками в цій експозиції. Представлені багаті родини нашого краю, які залишили слід у історії. Це і родина Шенборнів…  Показано розвиток культурного життя, розвиток ремісництва, духовного життя нашого краю. Для проведення наших науково освітніх заходів, для роботи із підростаючим поколінням, з молоддю в нас тепер вже є умови.  Зроблена на сучасному рівні кімната для музейної педагогіки. »

Значна частина коштів пішла на реставрацію приміщення, яке, за словами працівників музею,  фактично ніяк не використовувалося ще з 18-того століття і перебувало у аварійному стані. Наразі виставковий зал площею близько пятсот (500) квадратних метрів відремонтовано, оснащено сучасним опаленням і освітленням та мультимедійними елементами.

У теперішньому вигляді експозиція повинна проіснувати щонайменше 10 років, — такими є умови співпраці. Періодично її планують доповнювати, адже загалом опрацьованих з фондів музею експонатів налічується більше 2-х тисяч.

Для відвідувачів Ужгородського замку доступ до виставки вільний.