Подробиці

20 тисяч троянд прикрасили третій фестиваль «Кохання у Сент-Міклош». Квіткові інсталяції органічно вписалися у середньовічні стіни замку. Трояндові композиції  прикрасили фортецю не лише всередині, але і зовні, облаштували також й історичний парк.

Ірина БІЛОБРОВА

президент Асоціації українських флористів

10 команд разобрали розы в количестве 500 штук. Плюс работали мастера, которые украшали фасад. Там разное количество: сердце – 800 роз, вход – 3 тысячи, вход с противоположной стороны – 3,5 тыс. роз. Парк украсили 4 тыс. роз. Их объединяет любовь. «Кохання у Сент-Миклош» так называется наш фестиваль. Мы специально приезжаем сюда за вдохновением, кохання в любом виде вдохновляет флористов. Это и «Ритм любви», и «Волна любви», и энергия солнца, и гармония, и грация.

Сент-Міклош був обраний невипадково, адже історія кохання Ілони Зріні та графа Імре Текелі невід’ємно пов’язана із Чинадіївским замком. Троянда – як символ кохання – стала зіркою усіх композицій.  Традиційно родзинкою романтичних інсталяцій є велике квіткове серце на стінах Сент-Міклоша.

Йосип БАРТОШ

орендатор замку Сент-Міклош

Скажу правду: під час фестивалю флористів замок піднімається на кілька метрів над землею. Кожна квітка – то є символ, дуже глибокий, таємничий. Він притягує, примушує задуматися хоча б на хвилинку. Людина ніби дивиться на просто квіти, але десь глибоко у душі виникає таке відчуття, відчуття чогось вічного, постійного, вселенського. Це живе довго. Квітка може зів’янути. Але після себе вона залишає глибокий післяслід.

Флорист  Олександр приїхав із естонського Таллінна на Закарпаття вперше. Вражений тутешньою природою, атмосферою та людьми. У квіткову інсталяцію «Розірване намисто любові» вклав особливий символізм та філософію, аби показати кохання у різних його аспектах та відтінках.

Олександр КАРТОЗІЯ

флорист із м. Таллінн (Естонія)

Использован тут мой любимый материал – копировальная бумага, также искусственная аспидистра, так же перья. В лампе – лепестки роз, она символизирует застёжку, от нее ожерелье берет начало.  Люблю философствовать. Представляете, принцесса гуляла по замку, она от любви и страсти разорвала на себе ожерелье. Оно рассыпалось, бусины падали в воду, по полу. Это такая страсть любви.

Особливо жваву увагу та черги для фотографій викликала композиція «Одне серце на двох». Створили його флористки із Києва та Одеси Ксенія Кальмус та Оксана Каплун. Окрім зірки інсталяцій – троянди – тут пожухлий плющ та вуголь. В усьому – багатогранність та контрастність людських романтичних почуттів. Квіти – червоні як вогонь кохання, а вуголь – темний як покров ночі, усе разом створює квінтесенцію великого почуття.

Ксенія КАЛЬМУС

флорист із  Києва

Мы использовали уголь, необычный материал, у него насыщенный черный цвет, возможно, для кого-то это тяжелый материал. Но для меня – это символ ночи. В этом замке Илона любила и была любима, были расставания и встречи, возможно, под покровом ночи.

Оксана КАПЛУН

флорист із Одеси

Идея была как раз попытаться воссоздать атмосферу любви, которая случилась в этом замке много веков назад. Но которую помнят до сих пор. Не смотря на тяжелые времена, любовь наполняла сердца любящих людей Илоны и Имре. Хотели, как раз показать, что, несмотря ни на что, любовь правит миром. Любовь наполняет нас, и любовь – самое главное для человека.

Відвідувачі фестивалю не лише милувалися «закоханими» квітковими композиціями, а й побачили насичену музично-розважальну програму, а також картинну експозицію.

Володимир та Ольга ТАНЧУК

відвідувачі фестивалю квітів з м. Дрогобич

Радий, що я знайшов час і відвідав цей замок. Часто відпочиваю на Закарпатті, але на цьому фестивалі вперше, дуже цікава історія, усе символічне. Не говорю уже про квіти і композиції – це головне, що нас сюди привело.

— Мені дуже сподобалися квіткові композиції, дівчата приклали багато зусиль, щоб це організувати та викласти. Це дійсно витвір мистецтва, Не кожен може таке зробити, я дуже вражена.

«Кохання у Сент-Міклош» став традиційним яскравим фестивалем для Закарпаття, трояндові композиції, букети та віночки могли виготовити на святі під час майстер-класів усі охочі. Крім того, у замку туристи мали змогу взяти на прокат середньовічне вбрання та зробити тематичні світлини у трояндовій атмосфері.