Подробиці

У приміщенні Закарпатської обласної клінічної лікарні ім. А. Новака за рахунок приватної структури з’явилося нове обладнання – ультрасучасний 128-зрізовий томограф, єдиний подібний в області. Із фірмою є домовленість, що важкохворі, ургентні пацієнти та ті закарпатці, які знаходяться на стаціонарному лікуванні, процедуру обстеження на новітньому апараті проходитимуть безкоштовно. Решта випадків – за окрему платню. Широкі можливості томографу дозволять виявляти та діагностувати захворювання різного ґатунку та стадії.

Юрій ЯЦИНА, головний лікар Закарпатської обласної клінічної лікарні ім. А. Новака 

Немає у Закарпатті аналогів, він дасть змогу нашій структурі – обласній лікарні – широкопрофільній, з усіма структурами та відділеннями, буде можливість максимально обстежувати хворих, на діагностичному, догоспітальному, госпітальному етапах. Фірма погодилася дати лікарні квоту для безкоштовного обстеження важких пацієнтів, ургентних хворих тощо. Комп’ютер фірми Toshiba, який набагато перевищує всі аналогічні комп’ютерні томографи, які є в Ужгороді та Закарпатті. Він дає можливість обстежувати багатьох пацієнтів,  бо він дуже швидкісний і на 40% зменшує те радіоактивне навантаження на пацієнта.

Наразі триває процес довстановлення та дообладнання томографа. На повну потужність він запрацює наприкінці жовтня. Також в обласній лікарні реконструйовані приміщення, зокрема, приймального відділення, уже функціонують на максимальну потужність.

Юрій ЯЦИНА, головний лікар Закарпатської обласної клінічної лікарні ім. А. Новака 

На повну потужність працює приймальне відділення, на реконструкцію було витрачено 1 млн 600 тис грн. дало нам можливість розширити, зробити діагностичні палати, пацієнти поступають до нас із всієї області цілодобово, із серйозними, іноді специфічними захворюваннями, які не лікуються у районах, іноді навіть в Ужгороді деякі питання не вирішуються. Відділення приведене до оптимальних можливостей, виконання своїх функціональних обов’язків.

У подальшому у Закарпатській обласній клінічній лікарні покращуватимуть діагностичну, лікувальну та матеріально-технічну базу. Так, зокрема, розпочали реконструкцію паталогоанатомічного відділення.