Подробиці

У Закарпатському обласному музеї народної архітектури та побуту розгорнули виставку живопису і декоративно-прикладного мистецтва — «Несподівані зустрічі». Серед авторів робіт – з десяток митців-аматорів, для багатьох учасників – це творчий дебют, перша презентація власного мистецького доробку.

Ганна ДРОГАЛЬЧУК

директор обласного організаційно-методичного центру культури

Мета цього проекту – відкривати нові імена митців образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, митців-аматорів. Виставка зібрала понад десяток митців, які є людьми різних професій. Але поряд з ними також є й відомі імена людей не тільки в нашому краї, а й закордоном.

Надія Кіс – викладач в Ужгородському національному університеті, на кафедрі міського будівництва та господарства. У неї – творче хобі, у творчому доробку – кілька десятків полотен та творів. «Несподівані зустрічі» для Надії не тільки можливість показати свої роботи, а й познайомитися із колегами за мистецтвом.

Надія КІС

викладач кафедри міського будівництва та господарства УжНУ, митець-аматор

Мистецтво – це моє хобі. Малюю, витинаю, експериментую. Це для душі. Організатори зібрали нас, ми були незнайомі одне з одним, зараз бачимо, хто чим живе, які у кого є ідеї. Як можуть люди творити, при тому, що у кожного з нас є різні інтереси і професії, нас об’єднують творчі задуми.

Американською технікою печворк – клаптевого шиття – ужгородка Тетяна Джанаєва захоплюється давно. У доробку – не тільки картини, а й речі щоденного вжитку.

Тетяна ДЖАНАЄВА

домогосподарка, митець-аматор

Цю техніку мені показала мама, про печворк, американська техніка, з дитинства мені запала в душу. З тих пір люблю збирати різні клаптики тканини, серветки, подушки, покривала. Це дуже захоплюючий процес, як дитяча гра у мозаїку. За один день можна працювати 3-4 години, з інтенсивністю такою можна працювати місяці два. Це довгострокова робота.

Вхід на виставку у музеї – вільний.