Подробиці

Уже традиційно в Ужгороді у треті вихідні листопада проведуть свято молодого вина «Закарпатське божоле». Головним організатором дійства є Спілка приватних виноградарів та виноробів Закарпаття, яку очолює Олександр Ковач і яка цьогоріч відзначає 10-річчя. Долучається і Ужгородська міська рада. За часом наш фест збігається зі святом молодого вина «Божоле» у Франції, традиція якого сягає XIX століття. У закарпатському винному фестивалі візьмуть участь кращі винороби краю та України, будуть гості з-за кордону, зокрема, Словаччини та Угорщини. Умови участі у «Закарпатському божоле» незмінні: це – єдиний винний фест в області, де заборонено представляти напої з винограду сорту Ізабелла, будь-які вина з гібридів, а також плодово-ягідні напої.

Денис ЛАГОДІН, директор КП «Уж-Фест»

17-18-19 листопада відбуватиметься у винних льохах «Совиного гнізда», плюс буде на прилеглій території – вул. Р акоці та парк Героїв Майдану. Початок дійства – 16 листопада, де на розі вул. Волошина-Корзо буде відкоркована перша бочка молодого вина. Винороби будуть не тільки з Закарпаття, але і з-за кордону, з країн Карпатського Єврорегіону (про це повідомив один із організаторів Олександр Ковач). Тут буду елітні сорти вин, не буде ніякої ізабелли, а також діятиме заборона на усі фруктові вина, тобто сиропні напої.

Кожен відвідувач зможе придбати спеціальний сувенірний бокал, до якого додаватиметься картка «народної дегустації». Цю картку можна вручити виноробу, напої якого найбільше сподобалися. Кращим виноробом свята стане той, хто збере найбільше карток «народної дегустації». Крім того,  відбуватиметься і гастрономічний фестиваль, де можна буде спробувати страви закарпатської кухні. На сцені поруч протягом усіх трьох днів презентуватимуть і розважальну програму. Хедлайнер свята – гурт «Рокаш». Офіційне відкриття «Закарпатського божоле» заплановане на суботу, 18 листопада. Вхід у винні підвали на фестиваль – безкоштовний.