Подробиці

В апеляційному суді Ужгорода відбулось засідання по справі Чопського міського голови. Нагадаємо, Валерія Самардака разом із двома депутатами міськради, звинувачують у хабарництві. За матеріалами справи, чиновники вимагали 3 300 доларів за сприяння виділенню земельних ділянок для трьох кіосків.

Раніше, підозрюваному присудили перебування під вартою із можливістю внесення застави в 1 мільйон гривень.

Нині на засідання приїхали чимало жителів Чопа. У залі гамірно.

Народний депутат Роберт Горват заявив про готовність взяти Валерія Самардака на поруки. Утім, суд не задовільнив клопотання.

Роберт ГОРВАТ

народний депутат України

Я хочу заявити про особисту поруку за підозрюваного пана Валерія Самардака. Особиста порука є одним із запобіжних заходів. Вона полягає у наданні особам, яких слідчий, суд вважає такими, що заслуговують на довіру.

Геннадій Москаль свою присутність на суді в підтримку підозрюваного мера, не вважає тиском на правосуддя. Каже, зібрав вагомі аргументи, які мають змінити остаточний вирок. Він оприлюднив інформацію про підприємця Нікуліна, в якого Самардак начебто брав хабар. Той виявився громадянином Російської Федерації, якого вже неодноразово використовували для дачі хабарів – запевняє Геннадій Москаль.

Геннадій МОСКАЛЬ

голова Закарпатської ОДА

Нікулін не має постійного місця проживання в Україні. Він є громадянин Російської Федерації. Він сьогодні знаходиться в розшуку. По наших даних на території Закарпатської області він використовувався 30 раз для дачі взяток. Весь час він спеціалізувався тільки на лікарях, фельдшерських керівників і тому подібне. Є маса

Сам Валерій Самардак неодноразово повторює – готовий співпрацювати зі слідством і вважає своє затримання політичним замовленням.

Валерій САМАРДАК

Чопський міський голова

Я очень бы хотел сотрудничать со следствием, которые бы предоставили суду факт доказательства моей не вины. Я считаю это провокацией. Ничем другим я не объясняю.

Суддя таки змінює суму застави. Із 1 мільйона гривен до 128 тисяч. Але залишає мера під вартою. Прокурор рішенням задоволений.

Сергій МАЛИЦЬКИЙ

прокурор

Ми задоволені рішенням, яке було прийнято судом апеляційної інстанції, оскільки залишено в силі рішення суду 1 інстанції щодо обрання запобіжного заходу – тримання під вартою. Тільки зменшено розмір застави.

Утім, ще до кінця робочого дня, за Валерія Самардака вносять заставу. Поки триватиме слідство, підозрюваний у хабарництві, чиновник буде на свободі.