Подробиці

Факультет інформаційних технологій Ужгородського національного університету готує студентів за трьома спеціальностями: програмна інженерія, комп’ютерні науки та інформаційні технології. Родзинкою факультету є заняття зі спортивного програмування. Це своєрідна битва людських інтелектів комп’ютерними засобами  на швидкість.

Ігор ПОВХАН, декан факультету інформаційних технологій УжНУ

Ми готуємо дітей, які спрямовують свої таланти на програмуванні, на вирішенні задач, дуже щвидке вирішення задач. І приймають участь у різноманітних олімпіадах. Це корисно їм для того, щоб їх побачив майбутній роботодавець, І робить із них професійних програмістів.

Нещодавно у Пекінському університеті відбувся Чемпіонат світу з програмування, куди уже вдруге потрапила команда факультету інформаційних технологій УжНУ.  Серед 140 найкращих вибороли 31 місце, розділивши його з представниками Оксфордського та Кембриджського університетів.

Олександр МІЦА, тренер команди УжНУ

Це дуже грандіозне змагання в цілому. Цьому передують декілька відбіркових турів. Загалом, беруть участь порядка трьох тисяч університетів і більше 50 тисяч студентів.

Ужгородський національний університет на Чемпіонаті у Китаї представляли троє студентів – Роман Рубаненко, Євген Задорожній та Роман Мельник на чолі з тренером команди – Олександром Міцою. Спочатку вони успішно пройшли обласні та регіональні відбіркові тури, далі – Південно-Східно європейський і пройшли у фінал. Для вирішення задач учасникам надавалося 5 годин. За цей час їх потрібно було вирішити якомога більше.

Роман РУБАНЕНКО, учасник команди УжНУ

Задачі були нелегкі. Але ми в принципі це знали. Тому що є доступ до завдань минулих років. Ми знали, що очікувати. І зрозуміло, що щоб обрати найкращу команду з усього світу, то потрібно задачі достатньо важкі.

Окрім того, на факультеті інформаційних технологій УжНУ нещодавно почала діяти магістерська програма з Братиславським університетом економіки. Вона дозволить студентам отримати паралельно дипломи двох зразків: українського та словацького. Факультет також співпрацює з Асоціацією роботодавців Словацької Республіки, що дасть можливість учасникам програми успішно працевлаштуватися за кордоном.