Подробиці

В архітектурно-історичному комплексі «Совине гніздо» у сьомий раз стартував «Книга-фест». Цьогорічний книжковий фестиваль відбувається у співпраці з форумом «СлободаКульт» і вперше працював протягом двох днів. У рамках книжкової виставки відбулася акція «Бібліотека українського воїна», спрямована на  підтримку бойового духу українських військовослужбовців.

 Олена КАНЮКА, організатор, директор Закарпатської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Ф. Потушняка

Цього року фестиваль дводенний – це вперше нас така проводиться акція. І співпало з такою величезною акцією як «СлободаКульт». Цього року в нас беруть участь більше видавництв з-за меж област: із Києва, із Харкова, із Чернівців. Тому раді, що, так як ми хотіли, щоб масштаби нашого дійства збільшилися, цього року вони, дійсно, збільшилися. Ми продовжуємо акцію «Бібліотека українського воїна»  – це є всеукраїнська акція і цього року, це є заслуга всієї закарпатської бібліотечної спільноти, ми отримали медаль «За сприяння Збройним Силам України». І неодноразово, коли мене вітають, я завжди кажу, що це не особисто моя заслуга, це заслуга всіх колег, які долучилися до цієї акції, які збирали книжки, які збирали допомогу – і матеріальну, і книжкові видання, які відправляли і безпосередньо в зону АТО і у військові частини.

Для відвідувачів заходу підготували зустрічі з відомими письменниками та поетами, зокрема Олександром Гаврошем, Володимиром Шовкошитним, Оксаною Луцишиною, Галиною Малик, Сергієм Синюком та іншими. Відбулися   демонстрації книг, першою з яких стала – «Ім’я на обкладинці» видавництва із Тернополя. Загалом заплановані презентації понад десятка видань, а також автограф-сесії.

Олег ХАВАВЧАК, учасник форуму

Ну, для видавців це популяризація, це презентація себе, це показ тої продукції, яку ми виготовляємо, яку ми презентуємо. Якщо говорити про дохід, про прибуток, – не скажу, що ахті-ахті, але для реклами це величезний плюс. Плюс ти бачиш, які смаки, ти орієнтуєшся на те, які смаки у нашого сучасного читача. Це дуже добре, бо ми можемо прогнозувати свою майбутню політику.

За задумом організаторів, виставка повинна привернути увагу молоді та дітей. Щоб їх зацікавити, було організовано театралізоване представлення дитячої книжки Лідії Повх «Наше місто превеселе» за участі студентів Ужгородського коледжу культури і мистецтв.

Форум зібрав велику кількість бібліотекарів, зацікавлених у поповненні своїх фондів творами українських письменників.

Анжеліка  МАШКАРИНЕЦЬ-БУТКОбібліотекар

Дуже мені сподобалася література, представлена тут, українська. Наприклад, Шовкошитний, Дочинець, багато нових видань. От ми також і купили у бібліотеку видання для наших читачів, тому що вони постійно запитують українську книгу, українську сучасну книгу.

 Відвідувачів захід потішив великою кількістю представлених видань.

Анатолій ПАСЕВИЧ, гість фестивалю

 Безумовно очікувалося, що представників могло би бути і більше, видавництв цих. Але загалом, всі експозиції, які представлені – це неймовірна кількість, велика. І сучасних і попередніх письменників. Загалом, для великої кількості відвідувачів тут вибір великий. Є шо для себе і почерпнути і якісь новини, щось більше дізнатися.

 Завершиться виставка підбиттям підсумків та нагородження видавців – призерів конкурсу книги, яких оберуть під час фестивалю.