Подробиці

1-го червня у краєзнавчому музеї школярі разом з відомим закарпатським письменником Олександром Гаврошем занурилися в старовинну історію Ужгородського замку. Зручно примостившись на зеленій галявині, дітлахи уважно слухали легенду про Білу Панну.

Олександр ГАВРОШ, письменник

Ви знаєте, я думав, що буде значно гірше. Бо я звик, що якщо проводиться зустріч у класі, то частина слухає, частина не слухає. А тут я почав говорити і зразу біля мене утворилося коло. Вони повставали зі своїх лавиць. Прийшли, оточили мене і зразу мені допомагали розповідати легенду, зразу розпитували.

Дітлахи розповіли, що дуже полюбляють загадкові історії. Уважно слухали легенду і тепер знають, які події відбувалися в Ужгородському замку багато років тому.

Олексій, школяр

Тут померла ужгородська принцеса за зрадження. Почалася війна і там була засідка і короля вбили, а принцесу замурували. І тепер по ночах ходить принцеса і просить, щоб її визволили.

Сергій, школяр

Нам сподобалося, тому що ми побачили, яким насправді був король.

Дітей настільки зацікавила історія, що вони разом з письменником відправилися в замок та знайшли відбиток князя Яноша Другета, про якого розповідається в легенді.