Подробиці

Новий твір закарпатського письменника Миколи Бурмек-Дюрі «Щоденник рома-мандрівника» презентували в Закарпатській обласній бібліотеці.

Микола БУРМЕК-ДЮРІ, автор презентованої книги

Роман про молодого хлопця, який народився у мандрівці, і продовжував мандрувати до закінчення університету. Він мандрував, щоб заробити собі на хліб, скажемо так. Книга призначена не так для ромів, як для неромів. Щоб розповісти їм про свою національну громаду, як вони живуть, як заробляють на життя. Якщо ми хочемо увірити в українське суспільство, то повинні бути відкриті. Якщо ми говоримо про позитивні якості, так само говорити про позитивне. Повинні бути відкритими повністю. Там навіть розповідається те, про що вам ніхто ніколи не скаже з ромських активістів. А я вирішив розповісти все.

Книга Миколи написана у жанрі роману в новелах. У творі йдеться і про навчання головного героя в школі, і про його перше кохання, і про труднощі, які виникали протягом життя. Однак роман не є для письменника першим.

Наталія РЕБРИК, проректор Закарпатської академії мистецтв

Це є друга книжка Миколи. Перша книжка – «Вікно в минулі роки» була написана і презентована у Виноградові минулого року, в 2017 році. І написана вона у співавторстві із своїм дідом – Ласло Дюрі. Це була книжка про родину Дюрі.

Працював над романом хлопець майже все життя, однак про його видання не думав. Два роки тому виноградівський письменник Василь Горват прочитав уривок твору і порадив Миколі друкуватися.

Наталія РЕБРИК, проректор Закарпатської академії мистецтв

Книжка ілюстрована роботами Миколи Миколайовича, а обкладинка книги – ви бачите, така шляхетна обкладинка – я думаю, митці впізнають – це є роботи Вацлава Фіяли. Це був такий художник, який в 30-ті роки подорожував по Закарпаттю.

Автор книги намагався сповна розкрити її зміст за допомогою назви. Крім того, наголошує: метою роману є намір подолати стереотипи, які часто поширені в українському суспільстві.