Подробиці

«Імпресія дотику». В Ужгороді працює виставка експонатів, зібраних родиною народного артиста України та Вірменії, відомого режисера Сергія Параджанова. Ідеться про речі, які належали кіномитцю, які він комусь подарував чи зробив сам. Виставка уже відвідала понад 70 міст і є міжнародною, адже експонати зібрані з усього світу. Тут є і картини, і елементи декорацій, й особисті речі, і унікальні світлини, зроблені кількома фотографами.

Олена ОГАНЕСЯН

куратор «Параджанов-арт», голова ГО «Вірменське товариство культурних зв’язків АОКС-Україна»

Юрій Мечетов впродовж 12 років фотографував Парджанова. Коли до Сергія приходили раптові гості (а це міг бути Фелліні, Висоцький, Тарковський), він кликав Юру – Юра приходив, фотографував. Ці світлини тут представлені. Всім відомий факт, що у Єревані є музей Параджанова, з першого дня як митець відійшов у інший світ. В інших містах світу, навіть у Америці  чи Франції, є театри Параджанова, є «Вартанов-Параджанов museum», а в Україні на сьогодні такого не існує. Понад 15 років тому видатні митці вирішили скооперуватися і зробити щось на кшталт музею, можливо, навіть пересувного. Назву обрали «Параджанов арт».

Особистість Сергія Параджанова – важлива як для українського, так і для вірменського народів. Він своїм життям показав приклад творчої боротьби. Як зазначають співорганізатори виставки, Параджанов створив абсолютно новий для своєї епохи жанр – кіно-пісню.

Карен ЕНОКЯН

голова Товариства вірменської культури Закарпаття «Арарат»

В каждом городе, области, есть своя специфика. Мы давно здесь живем и знаем, как. Связались с кураторами, чтобы представить выставку ко Дню города, к 1125-летию Ужгорода. Это очень хорошее дело, люди, которые посетят выставку, откроют для себя много нового о Параджанове. Такие люди, как он, в нашей жизни как радуги. Без них жизнь черно-белая, тусклая, а с ними открываешь другую сторону жизни.

Знаний режисер Роман Балаян через організаторів виставки передав для бібліотеки Ужгорода диск із фільмом «Ніч у музеї Параджанова». Виставка «Імпресія дотику» триватиме у «Совиному гнізді» до 30 вересня. Вхід вільний.