Подробиці

Історичне середньовічне весілля відіграли в Мукачівському замку. Реконструктори ордена Святого Миколая спільно з мукачівським туристично-інформаційним центром відтворили церемонію вінчання національних героїв Угорщини середини 17-го століття графині Ілони Зріні та керівника повстання курців графа Імре Текелі. Численні туристи стали званими гостями на цій події.

 Зустрічайте святкову колону, горлай мужнє лицарство, аплодуйте прекрасні леді граф Імре та графиня Ілона входять в Мукачівську твердиню.

Біля карета запряжена білими кіньми важко піднімається стрімкою дорогою до нижнього замкового двору. Тут уже в очікуванні дами і кавалери, придворні та запрошені.

Юрій СЛАВІК
історик, реконструктор
(під час цієї реконструкції ми поєднали декілька епох з угорської історії, історії Закарпаття …)

Їй уже 39 і вона вдова з двома дітьми. Йому 25, і він лідер повстанців. Їх весілля відбулося 15 червня 1682 року. І за 335 років повторилось знову.
Я графиня Ілона Зріні, дочка хорватського пана, мати нащадка роду Ракоці беру тебе за чоловіка обіцяю перед Богом і усіма тут присутніми бути тобі вірною коханою дружиною до останнього подиху.

Валентин ТЮТЮННИК
актор Мукачівського театру
Катерина ДУНАЙ
актриса Мукачівського театру
(Гадаю нам вдалося наповнити цей замок коханням, мені здається в цьому замку воно уже 335 років тут вітає це кохання, а ми тільки.. ми приєднались до нього.)

До речі, сукня на актрисі не з театрального реквізиту, а з історичного музею, тому навіть в цій темі дотримані всі деталі реконструкції. Як і весільний стіл. За літописом тих років весілля в замку гуляли 8 днів. За цей час гості з’їли 10 биків, 36 телят, 20 свиней, 80 овець і багато іншого. І сьогодні на столі страви справжні та апетитні. Всі, виконані з дотриманням старовинних рецептів, розповідає шеф-кухар Емма Русин. На чільному місці корона з телячих реберець.

Емма РУСИН
шеф-кухар весільного столу

Єдине, що не змогли відтворити реконструктори, це приготувати коштовні подарунки, які отримала молода пара на своє весілля від численних заможних гостей.

Йосип БАРТОШ
магістр Ордена Св. Миколая
В середині 17-го століття на території колишньої Угорщини, до складу якої входило і Закарпаття відбувалися локальні війни між трансільванськими князями, австрійською династією Габсбургів та турецьким султаном. У цьому вирі політики та поділу земель історія двох закоханих особливо романтична. На долю пари випало чимало випробувань: війна, 3-річна облога замку, ув»язнення, немилість султана і зрештою об»єднання та смерть обох на чужині. Незважаючи на 14 років різниці у віці Ілона та Імре, стали прикладом справжнього кохання і вірності серед європейських вельможних родин.