Подробиці

Цього тижня на Боржавській вузькоколійці почне курсувати ретро-потяг. Це пілотний проект, який впроваджують на Закарпатті на місяць. Паровоз їздитиме щоп’ятниці і щосуботи. Загалом один рейс державі обійдеться у 18 тисяч одиниць нацвалюти. Тобто про самоокупність не йдеться, головна мета — привабити туристів та забезпечити транспортне сполучення між довколишніми містами і селами.

Ярослав ГАЛАС

директор департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Закарпатської ОДА 

Проект запланований для популяризації Боржавської вузькоколійки. Але головне те, що голова ОДА задумав відродити її. Моджливо, не в повному обсязі, тому що там понад 100 км. Але є чудові ділянки Боржавської вузькоколійки в Іршавському районі. Це передгір’я, вздовж гірської річки. Надзвичайно красиві місця. Там колія частково розібрана з 2007 року.

Туристичний рейс планують продовжити на Іршавщину. Загалом же на відновлення Боржавської вузькоколійки необхідно близько 164 мільйонів гривень. А на повноцінний розвиток проекту потрібно щонайменше 5 років.

Себастьян ТРОЛЛЕ

автор проекту, радник міністра інфраструктури України

У цьому проекті я бачу тільки плюси. Ми починали в березні. Тепер початок серпня. Це дуже маленький проміжок часу, але нам багато що вдалося. Уже привезли паровоз, взяли вагони, привели до ладу колії. І думаю, що це тільки початок. Тому ми назвали це пілотним проектом.

Поки загальна протяжність маршруту становитиме 20 кілометрів. З Виноградова до Хмільника та у зворотньому напрямку паровоз рухатиметься зі швидкістю 20-25 км/год. Таким чином тривалість руху із зупинками — 3 години в один бік. На станціях туристи зможуть відвідати міні-ярмарки, продегустувати традиційні напої та страви і придбати сувеніри. Уже до травня на Закарпатті можутьз’явитися і нові паравози зі Швейцарії. А в мабутньому Боржавській вузьколійці хочуть надати статус «Технічна пам’ятка України».