Подробиці

Голова Рахункової палати України Валерій Пацкан та президент Вищої палати контролю Польщі Кшиштоф Квятковські підписали декларацію співробітництва та партнерства. Звернулися до вищих органів аудиту країн-членів робочої групи EUROSAI з пропозицією приєднатися до дотримання вимог Базельської конвенції, яка стосується перевезення і вилучення небезпечних відходів.

Валерій ПАЦКАН, голова Рахункової палати України

Ми знаємо, що ми маємо річку Тиса, яка виходить за межі України, яка часто несе, вибачте будь ласка, буду називати речі своїми іменами, дуже багато негативних відходів. І до нас апелює наша європейська спільнота. Ці контрольні заходи будуть проведені нами спільно. Наші рекомендації будуть подані і ми будемо вимагати від усіх, без винятку, гілок виконавчої влади належного використання і забезпечення тих рекомендацій, які ми пропонуємо.

Згідно з декларацією, обидві сторони контролюватимуть також дотримання норм соціального захисту українців, які тимчасово працюють у Польщі, та поляків в Україні.

Кшиштоф КВЯТКОВСЬКІ, президент Вищої палати контролю Польщі

Сьогодні понад півтора мільйона українців працює у моїй країні. Ми перевіримо, чи отримують вони відповідну заробітну плату і, чи мають такі ж права, як громадяни Польщі.

Окрім того, уже незабаром на Закарпатті відкриють територіальне відділення Рахункової палати України. До нього входитимуть також Івано-Франківська та Чернівецька області.