Подробиці

З робочим візитом на Закарпаття приїхав Міністр інфраструктури України Володимир Омелян. Чиновник побував у Хусті, Мукачеві та Ужгороді, аби визначити перспективи розвитку регіональних аеропортів, а також проінспектувати стан доріг міжнародного та місцевого значення. Спільно із Державіаслужбою та Укравіарухом оглянули Ужгородський аеропорт, який за чітким дорученням Президента має запустити роботу до кінця 2018 року.

Володимир ОМЕЛЯН

Міністр інфраструктури України

Аеропорт Ужгорода. Президент дав доручення – ми його виконаємо, цього року летовище запрацює. Тут дуже важливо, аби була сформована надійна команда аеропорта. Бо якість авіаційного сполучення, кількість маршрутів, ціна  — це все переговори керівництва аеропорта з авіакомпаніями. Тут сподіваємося на співпрацю з керівництвом області, якісну роботу з боку летовища.

Говорили також і про розбудову дорожньої інфраструктури краю. Міністр наголосив: найважливішим для регіону є ремонт ділянок траси Київ-Чоп.

Володимир ОМЕЛЯН

Міністр інфраструктури України

Безумовно, хвилює стан траси Київ-Чоп. Ще одну зиму вона не переживе. На цю трасу уже виділено у рамках Закарпатської області, на її ремонт, 170 млн грн. Сподіваюся, що сума буде збільшена. Таке саме має зробити і Львівська область, бо фактично перехід через Карпати є неможливим.

 Щодо фінансування ремонту доріг, продовжиться виділення коштів із Дорожнього фонду, крім того Закарпаття долучиться до так званого «митного експерименту».

Володимир ОМЕЛЯН

Міністр інфраструктури України

 Щодо фінансування. Всі кошти із Дорожнього фонду, які ідуть на обласні дороги і нижче, розподіляються пропорційно протяжності км в кожній області. Закарпаття у вигідній ситуації щодо митного експерименту. У вас насправді плюс. У багатьох інших областях є критична ситуація, там ідентикативи отримали такі, які не можуть виконати, не те, що перевиконати.

 Крім того, Володимир Омелян оголосив про отримання угорських кредитних коштів, у квітні буде оголошено відповідний тендер. У рамках кредиту планують  збудувати об’їзну навколо Берегова, відремонтувати автошлях Дяково-Берегово-Мукачево. Також у перспективі – не тільки запуск міжнародного аеропорту «Ужгород» й відновлення авіасполучення зі столицею, а й відкриття додаткового летовища на території Закарпатської області.