Подробиці

Монумент має символічне значення, він зроблений з бронзи та бетону. Бетон символізує радянський режим, а от бронзою – автор називає протистояння угорців комуністичному режиму. На відкриття монумента в пам’ять жертв комуністичних структур приїхали угорські високопосадовці та представники влади Закарпаття. В Ужгороді – це вже третій пам’ятний знак в честь подій 56-року. Цей пам’ятник встановлено за підтримки уряду Угорщини. Автором пам’ятки є ужгородський скульптор Михайло Колодко.

Геннадій МОСКАЛЬ голова Закарпатської ОДА

Ці події стали одною з причин повалення тоталітарної, радянської системи. У ці героїчні і трагічні, зокрема закарпатці. Вони поширювали антирадянські листівки, а деякі солдати радянської армії відмовлялися брати участь в придушенні революції. Згодом вони були засуджені радянським режимом.

Відкриваючи цей пам’ятний знак героям визвольної боротьби 1956 року ми усвідомлюємо, що загроза повернення тоталітарної системи не залишилася в минулому. Свідченням тому є анексія Криму. Агресивні дії Росії на сході країни. Їх підтримка тих сил, що прагнуть повернутися в радянське минуле. Тільки спільними зусиллями ми збережемо демократію. За яку 60 років тому повстав угорський народ.