Подробиці

11 квітня відзначають Всесвітній день боротьби із хворобою Паркінсона. Основними її ознаками є обмеження та сповільнення рухів, скутість та тремтіння кінцівок. В Ужгороді вперше організували акцію на підтримку людей, які живуть і борються з цією недугою.

Євгенія ЦЬОМА, лікар-невропатолог Обласного центру нейрохірургії та неврології

Цього року ми вирішили з реабілітологами, що проведемо таку ходу урочисту, це називається скандинавська хода. Це один із методів реабілітації на сьогоднішній день хвороби Паркінсона.

Сьогодні на обліку Закарпатського центру нейрохірургії та неврології знаходиться понад півсотні пацієнтів з цією недугою. В акції взяло участь близько 30-ти. Вони пройшли обидвома набережними навколо Ужа.

Пан Василь, попри хворобу, веде активний спосіб життя. Любить працювати у на городі та щонайменше раз у рік підкорює гірські вершини. Скандинавською ходьбою займається по півгодини кожного дня.

Василь, учасник акції

Я помітив, що можна напротязі дня попрацювати, порухатися знову, побігати. Поплавати. Я почав плавати в басейні. Три раз на тиждень, два раз на тиждень. Ну і замітив, чим більше ти рухаєшся, чим більше таких точних рухів робити, щось руками. Тим краще ти себе почуваєш.