Подробиці

Правоохоронні органи встановили осіб, котрі в ніч на 4 лютого намагалися підпалити офіс «Товариства угорської культури Закарпаття» (ТУКЗ) поблизу Генерального консульства Угорщини в Ужгороді. Про це заявив Геннадій Москаль у присутності керівництва Генконсульства та ТУКЗ. Голова ОДА каже, злочинці – іноземці, раніше брали участь у бойових діях на Донбасі на боці бойовиків так званих «лнр» і «днр», вони сповідують ідеологію панславізму під егідою Росії, підтримують політику Путіна й тісно контактують із російськими правими Лімонова. Стало відомо, ці люди відносяться до крайньорадикальних угрупувань і є українофобами.

Обом іноземцям заочно буде оголошено підозру, після чого їх оголосять у міждержавний розшук.

Геннадій МОСКАЛЬ

голова Закарпатської ОДА

Підпал здійснили двоє  людей із праворадикальної організації однієї з країн Євросоюзу. Зразу кажу – це не є Угорщина і Україна до цього не має ніякого відношення. Це встановлено камерами зовнішнього спостереження. Вони приїхали через КПП «Ужгород», жили в хостелі на вул. Л. Толстого. Оскільки у них були біометричні паспорти, їхні дані були встановлені з відеокамер та ідентифіковані через контрольно-пропускні пункти.

Представники Генерального консульства Угорщини та «Товариства угорської культури Закарпаття» стверджують – національні меншини на Закарпатті досі жили мирно й  сподіваються уникати непорозумінь і провокацій у майбутньому.

Йосип БОРТО

заступник голови «Товариства угорської культури Закарпаття»

Ми раді, що ці люди виявлені. Якщо їх знайдуть, якщо знайдуться їхні замовники, якщо вони є, якщо це не хуліганство, і вони будуть притягнуті до відповідальності, ми зможемо уникнути того, щоб це продовжувалося. Тому що це була не перша акція, а такі акції вже продовжувалися на Закарпатті в останній час, що не бажано. Як показують ці провокаційні акції, підґрунтя для національної ворожнечі тут, на Закарпатті, немає.