Подробиці

Вінтажні костюми, незвичайні кріплення для гірських лиж – те, що відрізняє телемаркерів від звичайних  гірськолижників. 70 поціновувачів цієї норвезької техніки зібралися на схилах Міжгірщини для проведення ретрофестивалю.

Олексій ДУМА

організатор фестивалю «Телемарк»

Зараз ми з друзями з різних міст України, а також Словаччини робимо таке відкриття, парад. Спустимося по цій трасі,   буде фан, клас

 

Техніка спуску з крутосхилів Телемарк — унікальна, народилась вона в однойменній  норвезькій провінції. Син столяра на ім’я Сондре Норхейм в процесі модернізації засобів для спуску із засніжених гір придумав так звану «розножку», яка дозволяє робити безпечний поворот.

Олексій ДУМА

організатор фестивалю «Телемарк»

Телемарк – це назва провінції у Норвегії, як у нас Закарпатська область. І коли люди з Норвегії приїхали кататися в Європу, то не знали як називати. Бо вони каталися інакше, тоді сказали: «О, телемаркери їдуть». Отак і прилипла назва до того стилю.

Олександр ОРИШКО

учасник фестивалю «Телемарк»

Має бути хороша фізична підготовка і гарна координація, аби їхати. Це все, якщо гарно тренуватися, не лінуватися, — не є сильно складно. Це доступно для людей, головне — не боятися і все буде виходити.)

Фестиваль телемарку — це завжди видовище. І цього разу усі учасники витягли з бабусиних скринь старий теплий одяг , у якому виглядали ефектно і виділялись серед натовпу. Лицар ордена святого Мартина із Мукачева вирішив спробувати покататися на лижах у повній амуніції.

Томаш БАРТОШ

учасник фестивалю «Телемарк»

Вони реконструюють пізнє середньовіччя. Своїм костюмом прийшов підтримати оцю акцію. На лижах я катаюсь, костюм є — чому б не підтримати друзів.

Фестиваль відгримів весело і з забавами. Його учасники змагалися в різноманітних конкурсах,  знайомилися з історією телемарку, ділилися мріями, адже уже є ідея ввести телемарк до програми зимових олімпійських ігор.