Подробиці

«Школа ендокринолога» — це новітній науково-освітній проект, який два роки тому стартував саме із Ужгорода. Це новий рівень циклової освіти  для фахівців, які займаються діагностикою та лікуванням хворих із різною ендокринною патологією.

Любов СОКОЛОВА

доктор медичних наук, керівник відділу діабетології Інституту  ендокринології та обміну речовин ім. В. Комісаренка НАМНУ

Старт этому проекту, которому уже два года, был дан в Ужгороде, это была первая Школа. Проект живет, развивается и проект нужен. За два года у нас прошло обучение более тысячи эндокринологов со всей Украины. Кроме того, школа открыта для всех. Участие принимают кардиологи, семейные врачи, терапевты, представители педиатрии, гинекологи. Потому что проблемы должны объединять всех специалистов, ведь человек один.

«Школа ендокринолога» має особливості, які вирізняють її із когорти інших науково-практичних конференцій. Насамперед – ​це навчальний процес. На початку і після завершення освітньої частини відбувається тестування учасників за допомогою технологій інтерактивного спілкування із доповідачами. Навчання складається із трьох етапів: лекції, тестування та дискусійна панель. Крім того, відбуваються воркшопи, майстер-класи та практичні розбори.

Любов СОКОЛОВА

доктор медичних наук, керівник відділу діабетології Інституту  ендокринології та обміну речовин ім. В. Комісаренка НАМНУ

Идея образования такого научно-образовательного проекта родилась не случайно. Мы хотели в виде интерактива, это не лекции. Они проходят в виде дискуссий почему? Потому что, в первую очередь, это обмен опытом в лечении наиболее распространённых патологий (сахарный диабет, патологии щитовидки, патологии надпочечников, патологии гипофиза, детская эндокринология, репродуктивного здоровья). Хотим охватить широкий спектр заболеваний эндокринной системы.

Закарпатські ендокринологи відповідально відносяться до прийняття науково-освітнього проекту такого рівня. У «Школі ендокринолога» оригінально подають теоретичний матеріал, знайомлять з новітніми розробками у галузі та спілкуються із кожним учасником.

Ольга ОЛЕКСИК

обласний ендокринолог (Закарпаття)

Нам дуже приємно, що Ужгород став колискою наукового проекту «Школа ендокринолога», яка пройшла по усім обласним центрам України, і от знову повернувся до нашого міста. Цей проект цінний є, тому що ендокринологія як наука дуже швидко розвивається, науковці, які будуть доповідачами, донесуть до нас передові впровадження в ендокринології, новітні технології, які зможемо використати у практичній роботі.

Особливе зацікавлення викликає дискусійний модуль, під час кого і доповідачі, й учасники спільно обговорюють практичні кейси (клінічні випадки) та зачіпають найгостріші питання ендокринології.

Олена КОВЗУН

заступник директора з наукової роботи Інституту  ендокринології та обміну речовин ім. В. Комісаренка НАМНУ

Наука і практика на місці не стоять. Постійно виявляються нові тенденції, з’являються нові протоколи лікування. Навіть тим фахівцям, які довго працювали у галузі, їм є що розповісти нового, донести сучасні підходи. Ці конференції – дуже важлива річ, вони дозволяють нашим провідним фахівцям бачити, що цікаво практикуючим лікарям. Питання від них спонукають до нових доповідей та висвітлення нових напрямів.

Після завершення занять кожен учасник отримує сертифікат про навчання в Школі ендокринолога. Протягом двох років відбулося понад 10 заходів такого формату. Після Ужгорода у 2018-му науково-освітній проект ще відбудеться у Львові, Вінниці, Хмельницькому та Одесі.