Подробиці

Залишити ділянки перед драмтеатром – вільним від забудови громадським простором. Таку позицію продовжує відстоювати Ужгородська міська рада. Втім власники цієї землі з таким рішенням не згодні та подали заяви до суду. І за однією із них (ідеться про ділянку, на якій у 2016-му зрубали дві ялинки) Закарпатський окружний суд зобов’язав мерію зареєструвати Декларацію про початок будівельних робіт. Нагадаємо, ідеться про зведення багатоповерхівки офісних приміщень із підземним паркінгом. Міська рада оскаржуватиме це рішення.

Богдан АНДРІЇВ

Ужгородський міський голова

Виконавче провадження Закарпатського окружного адмінсуду, яким нас зобов’язують задекларувати початок будівельних робіт за адресою пров. Мостовий  — це територія, яка прилягає до облмуздрамтеатру. З цього приводу нами підготовлена заява до Нацполіції щодо залучення міськради як потерпілого у кримінальному провадженні , відомості занести до Єдиного реєстру. Також звертаємося у слідче управління щодо накладення арешту на цю земельну ділянку, з метою запобігання знищення речових доказів.

Тож, Ужгородська міська рада звертається до Головного управління Національної поліції у Закарпатській області з клопотанням про накладення арешту на усі три земельні ділянки перед драмтеатром через загрозу забудови.

Віталій ПЕКАР

керівник управління правового забезпечення Ужгородської міської ради

Виконавчий комітет та міська рада будуть намагатися врегулювати питання у правовому полі. Уже існує кримінальне провадження стосовно незаконного відчуження земель із комунальної власності. Воно зареєстроване у травні 2018 року. Слідчі Нацполіції уже зверталися із клопотанням арештувати ділянки, але тоді було недостатньо підстав. Суд повважав, що немає підстав вважати, що ці земельні ділянки будуть забудовані. Втім були вчинені дії, які несуть загрози забудови, тому є підстави для накладення арешту.

Суміжний землекористувач теж намагається у судовому порядку отримати містобудівні умови та обмеження, це ТВ «Континет Інвест Груп». Ми також будемо клопотати, аби наклали арешт у кримінальному провадженні і на ці земельні ділянки. Тобто, ідеться про усі три земельні ділянки перед драмтеатром. От і просимо слідчих поліції клопотати про арешт, аби він це зробив.

Проведення забудови в ареалі одного з культурницьких об’єктів Ужгорода є неприпустимим, — вважають представники міста. Тому у суді продовжуватимуть відстоювати цю чітку позицію громади.