Подробиці

У цьому реабілітаційному центрі у с. Ратівці на Ужгородщині наразі виховуватиметься 35 дітей. Наразі тут – 4 будівлі, перша із яких була зведена у 2006-ому. Протягом кількох років розширюють площі, проводять ремонти. Усе – задля загальної ідеї, яка виникла у зв’язку з необхідністю організації спеціалізованого супроводу діяльності дитячих будинків сімейного типу. Кімнати по-сучасному оснащені, є увесь необхідний реманент.

Марія БАТІ

керівник реабілітаційного центру у с. Ратівці

Будівництво, ремонт та оснащення цього центру тривало протягом 9 років. Нам дуже допомогли різні благодійні організації із Європейських країн: Угорщини, Нідерландів, Словаччини, Австрії, Німеччина, США тощо.

Відкрили Центр медико-соціальної реабілітації дітей ім. Святого Михайла у с. Ратівці дружина Президента України Марина Порошенко разом із дружиною Президента Угорщини Анітою Герцег.

Марина ПОРОШЕНКО

дружина Президента України

Я хочу щиро подякувати угорському народові за його підтримку і розуміння того, що, незважаючи на кордони, ми є частиною однієї європейської родини. І сьогодні у нас була змога разом відкрити цей центр і побачити, які тут чудові умови для виховання та реабілітації дітей.

Аніта ГЕРЦЕГ

дружина Президента Угорщини

Відкриття цього реабілітаційного центру символізує об’єднання зусиль на єдину добру справу – допомогу дітям. У цьому будинку уже 12-ий рік виховуються діти-сироти або ті, хто потрапили у скрутні життєві умови. Для цих дітей дуже важливим є сімейне середовище, яке у Центрі надають.

У рамках підготовки до відкриття Центру 4 червня з лікарні Святого Франциска у Будапешті стартував 500-кілометровий благодійний марафон-забіг під назвою «Ми однієї крові». І вже 8 червня учасники перетнули угорсько-український кордон.

Ангела ГУЙЇ

організатор марафон-забігу

Ми прибули на Закарпаття. Із Будапешта ми вирушили у понеділок, 4 червня. Подолали чимало кілометрів. В усіх містах, де ми зупинялися, частина із нас ставала донорами крові для тих, хто потребує допомоги. Це символічна акція тому і слоган – символічний.

До акції долучилися дві лікарні Будапешта: імені Святого Франциска та дитяча лікарня «Бетесда». Команда угорських лікарів у перший робочий день центру проведе комплексне обстеження вихованців дитячих будинків с. Ратівці та с. Велика Добронь.

Вихованцям Центру Марина Порошенко подарувала гусеничний сходовий підйомник, а також книжки та ігри для розвитку.