Подробиці

У селі Нижні Ремети на Берегівщині протікає річка Боржава. Глибина її місцями сягає трьох метрів. Є три пляжі, та жоден з них не є санкціонованим, купатися тут заборонено. Однак тутешні мешканці кажуть – альтернативи немає, а рятуватися від спеки якось треба. 29 липня тут було багато відпочивальників. 12-літня дівчинка купалася біля берега. Течією її почало відносити на середину річки і вона почала тонути. Мати кинулася у воду, однак у паніці нічого зробити не змогла та кликала на допомогу. У цей час лісівник, Олександр Турані робив обхід і почув крики.

Олександр ТУРАНІ, працівник Берегівського лісництва

Ну і начали бігти сюда. Дивимося, а там за корчами дві голови. Но я добіг сюда. Бачу, щось там. Дві жінки були у ріці. Дітину я не бачив, що то. Ну і я звідси зразу пригнув у воду витаскувати, а там дітина. Благодаря голові села, тоже пригнув у воду, бо я не міг, я кричав – поможіть, бо не бирую. Ну жінки цеплялися тоже на мене.

Дівчинку вдалося витягти на берег. Та вона вже не подавала жодних ознак життя. Тільки після штучного дихання та масажу серця прийшла до тями.

Михайло БУТЬКО, працівник Берегівського лісництва

Ми зробили штучне дихання, що перше в голову прийшло. Одкачали її. В лікарню не було потреби везти. Ну і вони собі пішли додому в стресі.

Сільський голова Нижніх Ремет розповідає – тільки спільними зусиллями вдалося врятувати дівчинку. Зараз із нею все гаразд.

Олександр ПОДМЯТНІКОВ, сільський голова Нижніх Ремет

Все гаразд, так. Я до неї підходив. Казав, що необхідно викликати швидку. Вона каже – ні, все добре. Вони трошки ще побули і пішли додому.

З метою попередження загибелі людей на водоймах, рятувальники закликають бути обережними, не купатися у нетверезому стані, не пірнати і не запливати далеко, а батьків – не залишати дітей без нагляду.