Подробиці

Закарпатські кардіологи та терапевти зібралися в Ужгороді, аби обговорити ситуацію із захворюваністю серцево-судинних та системи кровообігу. Крім того, мали і урочисту мету – нагородити відзнаками найкращих працівників галузі.

Микола РІШКО,  лікар-кардіолог

Започаткували ще одну традиційну і найвищу відзнаку Асоціації терапевтів Закарпаття, вручатимемо її одному із видатних терапевтів, який багато чого зробив для терапії в області, і першу таку нагороду одержить Михайло Фатула – професор, заслужений лікар, він є нашим учителем, як кардіологів, так і терапевтів області, який вніс великий вклад у науку.

Професора Михайла Фатулу називають патріархом закарпатської терапії. Чоловік — талановитий кардіолог, заслужений лікар України, академік АН вищої школи України, вітчизняний основоположник теорії «сольової гіпертонії», якого знають далеко за межами Закарпаття й України. Сам Михайло Іванович скромно зазначив: нагородою заскочений та здивований.

Михайло ФАТУЛА, заслужений лікар України

Я вважаю, що ця нагорода має бути, перш за все, тим лікарям, які працюють на передовій, які першими зустрічають хворих. Це дільничні терапевти і майбутні сімейні лікарі. Я хочу номер один розділити між дільничними терапевтами, сімейними лікарями, завідуючими терапевтичними відділеннями, районними терапевтами.

Подібні відзнаки будуть традиційними, вручатимуть їх щороку найпрофесійнішим медичним працівникам галузі.