Подробиці

Один із найіменитіших український письменників сучасності, громадський діяч Василь Шкляр завітав із творчим вечором до Ужгорода. Візит відбувся у рамках проведення урочистостей до Дня української писемності та мови, за підтримки Міністерства культури України, який цьогоріч на державному рівні приймає Закарпаття.

Про Закарпаття у пана Василя найтепліші спогади, а за цей рік письменник утретє в Ужгороді, хоч і не завжди бував із літературними цілями.

Василь ШКЛЯР

письменник, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка

Головною книгою свого життя Василь Шкляр упевнено називає історичний роман «Залишенець. Чорний ворон». Уперше був виданий у 2009-му, відтворює боротьбу українських повстанців проти радянської влади у 1920-х роках. В основу книги покладено історичні документи, зокрема, із розсекречених архівів КДБ.

Василь ШКЛЯР

письменник, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка

Саме за роман «Чорний ворон» Василя Шкляра у 2011-му визнали лауреатом Національної премії імені Тараса Шевченка. Втім, письменник відмовився її отримати доти, допоки на посаді Міністра освіти України перебуватиме одіозний Дмитро Табачник. Опісля звільнення останнього, 17 квітня 2011-го, вперше в історії України цю престижну премію лауреатові вручили у Холодному Яру. Нині ж триває робота над екранізацією роману.

Василь ШКЛЯР

письменник, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка

 Модерував творчий вечір Василя Шкляра не менш іменитий закарпатський письменник, також лауреат шевченківської премії Мирослав Дочинець. Зустріч у читальній залі Закарпатської обласної бібліотеки тривала при повному аншлазі.