Подробиці

Протягом тижня в Ужгороді відбуватиметься ряд заходів, присвячених Дням Чехії та Словаччини в Україні. Цьогоріч виповнюється рівно 100 років від дня заснування Чехословацької Республіки, 50 років «Празької весни» та 25-річчя відновлення Чеської державності та заснування Словацької республіки. Безсумнівно, що Закарпаття не стояло осторонь історичних подій.

Mірослав МОЙЖІТА

Генеральний консул Словацької Республіки в Ужгороді

Будемо згадувати про усе хороше, що було у ті роки, коли усі жили разом, без політичних претензій, будемо намагатися, щоб Україна була ближче до ЄС.

На офіційному відкритті Днів у ректораті Ужгородського національного університету програму культурних заходів оголосили Генеральні консули Чеської Республіки у Львові Павел Пешек та Словацької Республіки в Ужгороді Mірослав Мойжіта

Mірослав МОЙЖІТА

Генеральний консул Словацької Республіки в Ужгороді

Ми святкуємо це, тому що ці періоди для нас, чехів та словаків, був дуже хорошим. Те, що ми розділилися у 1993  — це інша історія. Відносини між чехами та словаками дуже хороші. Про це говорить і те, що в Ужгород на 2 дні приїде популярний словацький актор Мілан Княжко, який був очільником революції у 1989 році, для Словаччини своєрідним Гавелом.

Павел ПЕШЕК

Генеральний консул Чеської Республіки у Львові

Вважаємо це природним, що робимо спільні заходи саме в Ужгороді, на Закарпатті. Котра, у  минулому була невід’ємною частиною першої Чехословацької республіки. Відбудеться в атріумі Закарпатської ОДА концерт чеського колективу класичної музики – фортепіанного квартету «Ensemble Martinů». У середу відкриється декілька виставок, зокрема, о 10:00 у Читальному залі Наукової бібліотеки Ужгородського національного університету  — про першого Чехословацьокого президента Томаша Масарика.

З повною програмою Днів Чехії та Словаччині в Ужгороді можна ознайомитися на офіційному сайті УжНУ http://www.uzhnu.edu.ua/uk/news/programa-dniv-chehiji-i-slovachchini-v-uzhgorodi.htm. Загалом, заходи триватимуть із 12 до 16 березня.