Подробиці

Любов до мови розпочинається із дитинства. В ужгородській бібліотеці «Казка» за участі учнів кількох шкіл міста провели дитяче свято, приурочене Дню української писемності та мови.

Алла ПЕТРІШАК

завідувачка ужгородської бібліотеки «Казка»

оскільки мову ми розуміємо, вивчаємо, читаємо з дитинства, сьогоднішнє свято дитяче. Цікавинки мовні, ігрові цікавинки, музичні звичайно, будуть присутні на святі. Ми придумали для них таку книгу, оскільки носієм пам’яті писемної є книжка, тому ми придумали книгу, свої найкращі побажання, якою вони вважають мову – мелодійною, барвінкову, джерельну, чисту, — ці всі бажання вони напишуть на чисті сторінки книги.

Окрім пісень, віршів і танців підготували і спеціальну книгу: за що цінують рідну мову. Діти підійшли до підготовки відповідально. Такі дійства вчителі з учнями та бібліотекарями організовують часто. Спонукають дітей цінувати своє.

Світлана ДУТКО

вчитель початкових класів ужгородської ЗОШ №6

Сучасні діти – вони інші, активні, вони потребують праці, уваги, праці із боку вчителя. До дня української писемності та мови ми готувалися ретельно. Адже діти є різні: україномовні, та ті, для яких українська не є рідною. Втім, вони усі люблять мову, дбайливо ставляться до цього, із захопленням вивчали вірші і пісні, відпрацьовували танець. Зараз завершилася одна підготовка, а із понеділка починаємо підготовку до Миколая.

Завершивши свято до українського мовного дня, у бібліотеці «Казка» уже розпочинають серію заходів, наймасовіше буде до Дня св. Миколая у грудні.