Подробиці

Як на рівні громад реалізується ідея Цілей сталого розвитку ООН обговорили у рамках цьогорічної «Майстерні міста» спеціалісти разом зі студентами УжНУ та учасниками Літнього університету. Інновації та покращення інфраструктури, якісна освіта, гідна праця та економічне зростання, відповідальне споживання та боротьба зі зміною клімату. Ось кілька із 17-ти пунктів Цілей. Цього року уже втретє їх показують і в якості завдань тематичного квесту.

Ганна МЕЛЕГАНИЧ

директор Ресурсного центру зі сталого розвитку УжНУ

Це глобальні ціли сталого розвитку. Це ті цілі, які ООН визначила як орієнтир, до яких людство має прагнути, має досягнути до 2030 року. Наша земля вичерпує ресурси, які має. Відповідно, усе людство має разом діяти для того, аби цю ситуацію змінити. Вважаємо, що чим скоріше люди планети почнуть цим займатися, чим молодшого віку вони будуть, тим кращими будуть результати. Відповідно ми вирішили поєднати заходи Майстерні міста разом із Літнім університетом, який вперше розпочався в УжНУ. Учні, які долучаються до заходів Літнього університету, долучилися до нашого квесту. Ми його у місті проводимо уже втретє по цілям сталого розвитку. Але щороку це різні локації, цільова аудиторія. Відповідно, міняємо різні локації, аби було цікаво. Учням уже на початку квест дуже сподобався, сама ідея.

Крім того, обговорили й міжнародні можливості студентів УжНУ, а також залучення молоді до громадського життя. А ще серед ужгородців провели опитування щодо найболючіших для міста пунктів із Цілей розвитку ООН.