Подробиці

Права жінок – права людини. 8 березня в Ужгороді на площі Театральній небайдужі зібралися на мирну акцію «Міжнародний день прав жінок». Виступали учасниці проти домашнього насильства та за ратифікацію Стамбульскої конвенції. Захід охороняли представники поліції.

Віталіна КОВАЛЬ

організаторка акції

Ми нагадуємо жінкам, що ми солідарні з усіма, хто бореться за рівні права та можливості, проти домашнього насильства, тому зо статистика Закарпатської області показує, що такі випадки у нас непоодинокі. Близько 2200 викликів фіксують щорічно – тяжких випадків. Ми виходимо проти цього, за рівні права, за гідні заробітні плати, кар’єрні умови, аби жінки почували себе вільними і їм ніхто не розповідав, що їм потрібно робити.

Акція тривала мирно: дівчата із плакатами, промови про рівні можливості. Ніщо не передбачало будь-яких заворушень. Аж ось, раптово, з-за рогу театру ляльок «Бавка» група невідомих жбурнула в учасниць акції пляшки із червоною фарбою. Розкидали також і листівки із написом «Націоналізм». Постраждали жінки, облили й фасад театру. Організаторка заходу зізнається: після минулорічних провокацій очікували якихось контракцій, втім до такого готові не були.

Віталіна КОВАЛЬ

організаторка акції

Мені особисто неприємно за ужгородців. Почуваюся знервовано, стурбовано. Мені неприємно, тому що знову акція проти насилля, і маємо натомість насилля. Ми були готові до того, що прийдуть люди і зроблять свій контрмітинг. Це нормально, мати полярні точки зору. До власне отаких дій, як ми тут маємо, які шкодять не тільки моєму майну, а й державному майну, ми не були готові. Ми, власне, знаємо, хто це зробив. Тут бачите листівки «націоналізм», у нас є така праворадикальна організація «Карпатська січ».

На місце події прибула швидка допомога, організаторці заходу діагностували легкий опік очей. Постраждалі написали заяви у поліцію. Правоохоронці зазначають: затримали шістьох підозрюваних – чотирьох дівчат і двох хлопців.

Ольга МАРТИН

в.о. речника патрульної поліції Закарпатської області

Серед учасників акції перебувало декілька осіб, які раптово почали жбурляти листівки та ємкість з фарбою в дівчат, які проводили акцію. Патрульні миттєво відреагували на ситуацію, осіб підозрюваних затримали на місці події. Усіх правопорушників було доставлено в Ужгородський відділок поліції для подальшого з’ясування обставин.

Наразі немає попередньої кваліфікації злочину, позаяк поліція з’ясовує усі обставини, осіб виконавців та організаторів подій.