Подробиці

Світанковий спокій у центрі міста 27 лютого порушив потужний вибух в одній з будівель на Православній набережній. Виявилось, що о 3-ій годині ночі гриміло у офісі Товариства угорської культури Закарпаття, неподалік від Консульства Угорщини.

На виклик про пожежу оперативно прибули рятувальники, але вогонь встиг добряче понищити меблі та речі у офісі будівлі.

Наталія БАТИР

речник управління ДСНС України у Закарпатській області

 Внаслідок дій вогню було знищено офісне приладдя, меблі та техніку, яка там знаходилася, на площі 25 квадратних метрів. Щодо загиблих та постраждалих, їх внаслідок пожежі немає. А причину та суму завданих збитків буде встановлено згодом.

Камери спостереження сусідніх будівель зафіксували невідому особу у капюшоні та з пакетом перед вибухом. На відео видно, як підозрюваний зупиняється біля підвіконня офісу Товариства, після чого прямує далі Православною набережною. А 7 хвилин потому — спалах від вибуху. У поліції вже відкрили кримінальне провадження.

Тетяна ЩОГОЛЄВА

Речник ГУНП у Закарпатській області

Одразу було відкрито кримінальне провадження, за частиною другою статті 194 ККУ, це є умисне пошкодження майна шляхом підпалу. Санкція статті передбачає аж до 15 років позбавлення волі.

На місце події одразу прибув і заступник голови Закарпатської обласної ради та за сумісництвом заступник голови КМКС Йосип Борто. Цю подію він охрестив терористичним актом та провокацією з метою дестабілізації міжнаціональних відносин у краї.

Йосип БОРТО

заступник голови Закарпатської обласної ради

Такі випадки в нас на жаль повторюються. Минулого року було декілька таких провокаційних акцій. І вони всі проти угорців, з метою розхитати ситуацію на Закарпатті, розпалити тут міжетнічний конфлікт, міжнаціональну ворожнечу. Але ми не піддаємося. Тут край багатонаціональний. Живе багато національностей. І вони живуть мирно, дружно століттями.

Такий інцидент тільки в Ужгороді стався вдруге за місяць. Так, 4 лютого  в офіс організації закарпатських угорців КМКС жбурнули пляшку із запальною сумішшю.  Голова Закарпатської ОДА Генадій Москаль озвучив походження винуватців інциденту. Двох громадян Польщі, які були членами радикальної проросійської організації.

Зв’язок цього випадку, з підпалом 4 лютого слідчі також вивчатимуть.