Подробиці

Сотні продірявлених дахів, побитий врожай та потрощені автомобілі. Нищівний град із шквальним вітром пронісся над Закарпаттям.  Негода вирувала по всій області, та найбільше постраждали Іршавський та Тячівський райони. Через сильні пориви вітру – знеструмлено кілька десятків населених пунктів.

Наталія БАТИР, речниця УДСНС у Закарпатській області

Найбільше постраждало село Брід Іршавського району, тут пошкоджено 150 покрівель, окрім житлових будинків також пошкоджено покрівлю на місцевій амбулаторії, в дошкільному навчальному закладі та загальноосвітній школі. Рятувальники вчора залучались до розстановки дерев, які попадали на автошляхи та придворові території, загалом зафіксовано 26 таких випадків. Ці дерева розрізано та усунено з їх місць падіння. Також внаслідок шквальних поривів вітру відбулись знеструмлення 43 населених пунктів, з них 28 населених пунктів знеструмлено повністю, 15 – частково. На всіх місцях працюють аварійні бригади районних електромереж і вони відновлять, незабаром, електропостачання у оселях громадян.

Град, розміром з кулак знищив за 20 хвилин шифер та черепицю. Старожили кажуть, такого граду в селі не пам’ятають. Переживають не лише за хати, а й за знищений врожай.

Михайло ІРЖ

Мешканець села Брід

За 70 років я ще такого не бачив. Буквально за декілька хвилин земля була біла. З кулак, знаєте, розбивалося ще на куряче. Але то страшне. Буря, все було темно.

Ганна ЧОБАН

Мешканка села Брід

Кури+Картошка, то вшітко, туй город – помідори. Можна поникати.

Селяни пишуть заяви у сільраду і підраховують збитки. Та вже самостійно латають діряві дахи.

Надія ЛЕНДЬЄЛ

Брідівський сільський голова

Створена комісія, комісія працює в селі. Складується акт обстеження, описуються завдані збитки

Бурю, яка накрила Закарпаття, синоптики класифікують як стихійне гідрометеорологічне явище. Прогнозують – наступні кілька днів погода буде нестійкою, очікується сильний вітер та грози. Проте, під кінець тижня температура нормалізується.

Василь МАНІВЧУК, начальник Закарпатського обласного центру з гідрометеорології

За попередню добу необхідно відмітити, що в області фіксувалися дуже активні грозові явища, випадали опади зливового характеру. Ми зафіксували майже півмісячну норму, яка випадала за дуже короткий період – менше 2 годин. Це, безпосередньо, Тячівський район, досить-таки багато Хустський, Виноградівський район, Іршавський. При цьому всьому піднімалися у нас рівні води на річках, хоча вони знаходилися у межах корінних берегів, але, все-таки, амплітуда склала майже півтора метра. Вже на завтра, 14 червня, ми очікуємо досить-таки активні грози, найбільше очікуємо, все-таки, це східна частина  краю – Рахівський, Тячівський район. Але, знову ж таки, штормове повідомлення поки не виписуємо. Вже з п’ятниці ситуація буде покращуватися, на території області буде очікуватися вплив антициклону. Ми очікуємо, що вихідні дні повинні пройти з мінімальною кількістю опадів, підніметься температура повітря, і, в принципі, буде малохмарна погода. Ну, скажем, вихідні будуть досить-таки літніми.