Подробиці

На площі Народній – під стінами Закарпатської облдержадміністрації – волелюдно. Працівники лісової галузі  краю зібралися на мирну акцію протесту. Як зазначають організатори: таким чином намагаються привернути увагу влади і висловити свою позицію проти схвалення Кабміном Стратегії реформування лісового господарства на період до 2022 року. Побоюються, що згідно із зазначеним документом лісові господарства фактично будуть ліквідовані.

Валерій ФЕДУРЦЯ, голова профспілки працівників лісової галузі Закарпаття

Положення стратегії передбачає створення нової структури з корпоративними правами, найбільш імовірно – акціонерне товариство, що у подальшому веде до ліквідації державних лісогосподарських підприємств, приватизації державних лісів. Крім того, новостворена структура  з корпоративними правами у Києві, з філіалами по областях приведе до сплати податків від діяльності по місцю реєстрації. Що може залишити наші райони без джерела наповнення бюджету.

Лісівники просять обласних депутатів звернутися до влади країни щодо недопущення впровадження вищезгаданої стратегії. Закарпатські обранці працівників лісової галузі підтримали.

Михайло РІВІС, голова Закарпатської обласної ради

Закарпатська обласна рада готова створити комунальне підприємство і забрати повністю під КП усі ліси Закарпаття, у випадку, якщо не буде почута позиція області. Ми маємо 76% території, покритою лісами, задіяно дуже багато людей у цій сфері, промисловість, меблева, деревообробна. Ми підтримали звернення профспілок, для того, аби припинити правопорушення, оскільки корпоративізація такого роду підприємств в Україні заборонена.