Подробиці

8 березня в Ужгороді відбудеться мирна акція  «Перший вінок» за участі Amnesty International. Вони разом із закарпатськими активістами відстоюватимуть права жінок та говоритимуть про традиції феміністичного руху в Україні.

Оксана ПОКАЛЬЧУК, директорка Amnesty International Україна

Ви побачите наші плакати, з якими ми виходимо. Ми зробили невелике дослідження і взяли цитати класиків української літератури і великих умів літератури 19 і 20 століття, про те, як вони говорили про жінок і місце жінки. Ви побачите цитати Драгоманова, Кобринської, Кобилянської, Лесі Українки, різних авторів про те, що для них було права жінок і що для них був фемінізм.

Протягом двох останніх років подібні акції за права жінок в Ужгороді були зірвані. У 2018-му учасниць облили фарбою. У результаті організаторка, Віталіна Коваль, отримала хімічний опік ока. Наразі судову справу відправлено на дорозслідування.

Віталіна КОВАЛЬ, ужгородська активістка, героїня міжнародної правозахисної кампанії Amnesty International «Марафон написання листів»

Я вважаю, що це неприпустимо. Кожна організація має право, кожна група людей, якщо вона відстоює рівність прав має право вийти на площу, донести свою позицію і не бути за це побитою фізично. Особлива іронія: ми говорили про насильство над жінками і отримували насильство над жінками прямо на площі.

Тому цього разу кількість правоохоронців на площі буде значно більшою. Стежитимуть за порядком, за потреби проводитимуть огляд особистих речей.

Юрій МАРЦЕНИШИН, начальник Управління патрульної поліції в Закарпатській області

Є закон, який передбачає вимоги до проведення тих чи інших заходів. Якщо це законно. Відповідно, дана громадська організація, чи будь-який громадянин діє відповідно до закону і вони вправі вимагати поваги до себе, до своєї акції, до своєї думки.

Наразі рух Amnesty International налічує близько 7 мільйонів учасників у всьому світі. Випадки зірвання акцій протесту привернули увагу багатьох країн, в тому числі Сполучених Штатів Америки.

Деніел БЕЛСОН, Директор з адвокації Amnesty International США

 Представники Конгресу США, як і Amnesty International, розуміють, що лінія між тією Україною, де права людини поважають і Україною, де є нетолерантність і насильство, є дуже тонкою.

Акція протесту розпочнеться о 12.30 на площі Поштовій в Ужгороді.