Подробиці

В Ужгороді розпочався культурний форум «СлободаКульт», на якому впродовж двох тижнів закарпатцям презентуватимуть найцікавіші мистецькі проекти та явища Слобожанщини. Відкриття головної виставки зібрало багатьох поціновувачів слобідської культури. Розпочав зустріч Міністр культури України Євген Нищук, який наголосив на важливості подібних проектів. Висловив також подяку всім, хто долучився до його організації.

Євген НИЩУК, Міністр культури України

Передусім, я хотів би щиро подякувати організаторам, кураторам, великій команді Ольги Сагайдак, її фундації і тим партнерам, які підтримали цей проект, який справді відбувається вчетверте, і який просто стирає стереотипи, які тривалий час нав’язувалися українцям. Можу щиро сказати, що це один з найпотрібніших проектів, тому що він дає можливість познайомити Україну з Україною, пізнати самих себе, дати можливість дійсно стерти ті стереотипи і міфи, які нав’язували, що, мовляв, хтось не такий, хтось зовсім інший на сході, ніж тут хтось, хто є на заході, і навпаки. Це дивовижна річ, коли ми можемо на дотик доторкнутися, на око усвідомити наскільки ми є багатими, колоритними, самобутніми, розмаїтими, але, водночас, справді дуже близькими і рідними, це правда.

У програмі заходу заплановано близько 100 подій: зустрічей, дискусій, концертів, вистав та кінопоказів, у яких візьмуть участь близько 150 учасників.

Валерій ПИРОГОВ, скульптор

Мою роботу отобрали на этот фестиваль, «СлободаКульт», кураторы выставки – посетили мою и еще моих коллег мастерские. Ну, отобрали мою и еще некоторые роботы, отобрали скульпторов харьковских – Ридных, Иванова. Имеем честь представлять слободскую культуру в Закарпатье.

Мы привезли нашу радость вам, в Закарпатье, поделиться своим искусством. Надеемся, что ответная будет акция – закарпатские художники привезут к нам, в Слобожанщину свои роботы. М ы будем очень рады их видеть у себя.

Усі програми форуму були розроблені спільно із закарпатськими митцями. Триватиме захід до 29 травня.