Подробиці

Сьогодні в Україні та світі все більш популярною стає пластична хірургія. Олександр Карпінський виріс у родині лікарів і теж обрав для себе цей шлях. З дитинства хотів стати хірургом.

Олександр КАРПІНСЬКИЙ, пластичний хірург

Ще в початкових класах після уроків у школі я чекав закінчення робочого дня у них в кабінеті. Бо так склалося, що школа моя і лікарня були рядом і вони, щоб вони мене потім відвезли додому. І от цей лікувальний процес я бачив із самого дитинства. Мені це дуже подобалося. Але вони не хірурги. Вони спеціалісти-невропатологи, займаються проблемами нервової системи. І до мами в кабінет зайшов один лікар. Всі були у білих халатах. А він був у зеленій формі, у зеленій шапочці. Я запитав маму, хто це. Мама сказала – це хірург. І від того часу, а це було у третьому класі, я сказав, що я буду хірургом. Я не розумів, що це таке, але я буду лише хірургом.

Також Сашко перейняв від свого дідуся і любов до малювання. Найчастіше зображав історичних постатей та відомих людей. Завжди мріяв поєднати захоплення мистецтвом і медициною. Тому і знайшов себе саме у пластичній хірургії. Вступив на медичний факультет Ужгородського національного університету. Оскільки окремо такої спеціальності там немає, відвідував різні конференції та тренінги в Україні та за кордоном. Літню практику-стажування проходив у Польщі.

Олександр КАРПІНСЬКИЙ, пластичний хірург

Почав я їздити з другого курсу. І так студентом до шостого курсу їздив туди стажуватися на ціле літо. Відмінність велика. Для мене було дивно, що я коли тільки прийшов на практику, пішов в адміністративну частину лікарні, там оформився. І мені зразу кажуть лікарі – ти ідеш оперувати, ідеш зразу за стіл. У нас такого не було. У нас ти десь там в краєшку в операційній дивишся, що там хірурги роблять. А тут зразу. І тоді була серйозна операція в судинній хірургії. На аорті. Протезування аорти. Я зразу на ній атестував.І так і пішло. Кожен день по 5,6 операцій. Я залишався на нічних чергуваннях. Це і дало мені школу хірургії. Там я її пройшов. Тому що в нас з практичної точки зору тебе нічого не навчать. Там я почав і з елементарних швів до того, що я був і оператором на деяких операціях.

Саме у Польщі Олександр вперше тісно познайомився з пластичною хірургією. Почав опановувати різні техніки та методики.

Олександр КАРПІНСЬКИЙ, пластичний хірург

Є просто різний підхід. Там стрімкіше розвивається на пластику обличчя. У нас в загальному пластика. У нас, якщо ти пластичний хірург – ти берешся за всьо зразу робити. В них іде така вузька спеціалізація. Наприклад, пластичний хірург лише по обличчю, лише по тілу, інтимний пластичний хірург, по волоссю, по пересадці волосся. Ну, для мене це більш правильно. Якщо братися за всьо, ти нічого не досягнеш. Якщо взяти якусь вузьку спеціалізацію, довести її до ідеала, робити хоч 5, 6 операцій, але знати їх ідеально робити – я думаю, так краще.

Його вчителем та наставником є один з провідних пластичних хірургів України – Едгар Камінський. Олександр виграв конкурс і два тижні безкоштовно у нього стажувався.

Олександр КАРПІНСЬКИЙ, пластичний хірург

Один день стажування у нього коштує 3 тисячі у.о. Я у нього стажувався безкоштовно два тижні. Кожен день так само операції, його авторські методики різні. Дуже було цікаво, дуже пізнавально. Клініка в Києві, одна з найкращих. Де я перший день іду і бачу – от це співачка, це акторка. Там дуже популярні зірки шоу-бізнесу оперуються. Працювати з ними впринципі дуже легко. Знаходити спільну мову. Ця практика мені дуже багато чого дала.

Працює Олександр у Києві. До Ужгорода приїздить за необхідності декілька разів у місяць. Тут більше займається безопераційними методиками корекції обличчя та вікових змін. Найпопулярнішими процедурами є збільшення губ, грудей, корекція вилиць, природнє відновлення шкіри, видалення зморшок, безопераційна ліпосакція та корекція носу. Ціни коливаються від 150 доларів і вище залежно від препарату та складності процедури. Олександр планує і надалі розвиватися. Нещодавно брав участь у проекті з виконання безкоштовних пластичних операцій бійцям АТО. Робили їх у львівському військовому госпіталі на чолі з заслуженим лікарем України, Ростиславом Валіхновським. Кожного місяця відвідує по два-три тренінги чи семінари, оскільки медицина рухається вперед і він, як професіонал, не хоче бути позаду неї.