Подробиці

Римма Зюбіна – відома українська акторка театру та кіно, зараз улюблениця мільйонів. А все почалося колись у її рідному Ужгороді. Із дитячої мрії маленької дівчинки, яка вже тоді наполегливо ішла до своєї мети. Займалася вокалом, балетом і навчалася у музичній школі. З відзнакою закінчила ужгородське культосвітнє училище. І поїхала підкорювати столицю. Вступила до Київського національного університету культури і мистецтв. Однак перші несміливі акторські кроки розпочалися саме у  Закарпатському обласному музично-драматичному театрі. Це була роль у виставі американського автора Ніла Саймона «Хочу в кіно». Ужгород для Римми – місто дитинства. Любить сюди повертатися знов і знов. Тут вона заряджається позитивною енергією і з новими силами їде працювати.

Римма ЗЮБІНА, акторка

Перше, куди я приходжу – це, звичайно, я приходжу до мами. Незважаючи на те, що мій тато був військовим, але ми не змінювали так то там, то там місце проживання. Ми якось локально. Жили тоді на площі Шандора Петефі, вона називалась тоді площа Возєднання. Ходила я в 9-ту школу, тому що це просто через дорогу. Палац піонерів був на Набережній. Трішечки я проходила. І музична школа №2 у мене була через скверик. Це страшна така звичка, коли все у тебе у двох хвилинах. Тому все своє дитинство я запізнювалася. Тому що тобі здається, що тобі три хвилинки вибігти. І завжди, звичайно, коли я приходила, запізнювалась, мені казали: «Ну, так, Зюбіна у нас же ж дуже далеко живе».

У житті Римми завжди паралельно співіснували театр і кіно. Довгий час її сприймали більше, як комедійну акторку. Але було й багато ролей драматичних. Перший кінодебют відбувся у 1992 році у фільмі Дмитра Томашпольського «Про шалене кохання, снайпера і космонавта». Далі була епізодична роль у багатосерійному фільмі «Острів любові». І майже десятирічна перерва, бо українське кіно не знімали взагалі. Грала у багатьох стрічках Оксани Байрак – «Жіноча інтуїція»,  «Вбий мене! Ну, будь ласка», «За два кілометри від Нового року», «Тобі, справжньому»,  «Хочу дитину». Також у відомих серіалах «Доярка з Хацапетівки», який епізодично знімали на Закарпатті, «Повернення Мухтара» та багатьох інших. Однак не зважаючи на чималий досвід, хвилювання перед виходом на сцену чи перед камерами все-одно є.

Римма ЗЮБІНА, акторка

Коли приїжджали до Ужгорода знімальні групи, це для мене були просто якісь люди з космосу. Просто неземні створіння. Я дивилась на них, як на богів, на полубогів. Оця стрічечка, якою завжди огороджують знімальний майданчик і кажуть не підходити, відійти всім, зйомка йде. Це світло, ці софіти, які включалися. І я підходила, трималася таємно за цю стрічечку і мені здавалося, що там проходить струм мистецтва, струм кіно. Дуже цікаво, що в мене паралельно було два різних репертуара. В кіно – це був комедійний. А в театрі – це був більш драматичний, який мені давав хорошу школу, хороший фундамент, глибину.

Римма Зюбіна щаслива у шлюбі. Її чоловік – відомий театральний режисер Станіслав Мойсеєв. Їхньому сину Даниїлу зараз 19. З двох років він знімався у кіно, але все ж не пішов слідами батьків і обрав для себе інший шлях.

Римма ЗЮБІНА, акторка

Не дивлячись на те, що він знімався, озвучував, що він у творчій атмосфері виростає. Він просто вже розуміє мінуси цієї професії. Він розуміє, що цією професією не можна просто захоплюватися, цією професією треба жити. От як письменник. Якщо ти не можеш не писати, якщо з тебе ллється це все – то ти повинен писати. Якщо ти можеш сьогодні бути актором, а завтра не бути актором, якщо ти не живеш цим всім. Він провчився рік на правознавстві, потім сказав, що це не його. Тепер поступив на культурологію, але вищий навчальний заклад не міняє. Я кажу вже – «Даня, може вже на посвяту не треба ходити. Щороку будемо ходити на різні факультети?». Бо це все відбувається у Києво-Могилянській академії.

Акторка має активну громадянську позицію. Окрім театральної та кіно- карєри, активно займається волонтерством. Після анексії Криму твердо відмовилася зніматися у російських стрічках.

Римма ЗЮБІНА, акторка

Я не можу грати комедії в той час коли біля молодого театру несли труни з хлопцями з Небесної Сотні. У мене все розривається. От це знаєш, коли кажуть, чи гарно бути актрисою? Ти не належиш сам собі. У тебе дійсно є наказ. як у військового. Єдине, що тут ти мусиш подумати все-таки. І словом можна вбити не6 менше, ніж зброєю. Словом можна підняти людей, словом можна людей обєднати. Чому я відмовилась від зйомок у російських серіалах і фільмах? Тому що я розуміла на той період, що я працюю більше в комедійному жанрі. Це розважальний жанр. Коли люди приходять з роботи, хочуть відпочити. Вони заряджаються. Я не хочу у відпочинку вбивць мого народу розважати їх. Тобто я їх буду підбадьорювати, підтримувати їх дух. Я вважаю, що це неприпустимо.

Нещодавно акторка зіграла головну роль в українсько-італійському фільмі «Гніздо горлиці»,  який отримав нагороду «Золотий Дюк» у номінації «Найкращий український повнометражний фільм» на Одеському міжнародному фестивалі, приз Журі на Міжнародному Кінофестивалі в Індії та кінопремію «Золота Дзига» 2017 у номінації найкраща акторка року. Фільм був презентований у 14-ти країнах світу та 20-тьох містах України. Однією з останніх кіноробіт є українсько-словацька стрічка «Межа», яка отримала нагороду за кращу режисуру Міжнародного фестивалю у Карлових Варах. У Словаччині за декілька днів показу вже набрала близько трьохсот тисяч переглядів у кінотеатрах. Презентували фільм і в Ужгороді.

Римма ЗЮБІНА, акторка

Було дуже цікаво працювати. Перший мій знімальний день співпав з моїм Днем Народження. Я приїхала в Словаччину, зустріла так красиво світанок. У мене6 є такі фотокартки. І от перший знімальний день. Ми знімаєм сватання мого брата. Олександр Піскунов його грав. Молодий актор, наш київський. І там в кінці цієї вечірки мій чоловік там просто мене хапає з-за столу і стусанами веде через все подвіря і камера мене так бере дуже довго. І це ж багато дублів знімалося. І єдине, що я сказала – ну знаєте, по-різному закінчувався мій День Народження. То ми в караоке були, то ще десь. Але щоб мене оце побили і ще били отак багато дублів.

Римма Зюбіна – одна з найяскравіших актрис українського театру і кіно. Звичайна, здавалося б, ужгородка своїм величезним талантом та харизмою здобула прихильність мільйонів. Молодим ентузіастам радить розвиватися, ставити перед собою мету, не боятися і попри всі перепони наполегливо до неї йти.