Подробиці

Ужгородка Тетяна Жовківська уже 6 років –  вегетаріанка. Раніше працювала журналістом. Зараз вона мама трирічної донечки. Колись дівчині важко було правильно харчуватися через напружені графіки. Але все ж вирішила спробувати.

Тетяна ЖОВКІВСЬКА, вегетаріанка

Я починала з роздільного харчування. Якісь продукти відкидалися. Пробувала експерименти. Це все комбінувалося з вправами йоги. Потім у певний період я зрозуміла, що я просто перестала вживати мясо. Це було абсолютно природньо. Це було просто усвідомлення того, що я його не готую, я його не купляю. Я його їм тільки тоді, коли батьки десь приготують, коли я приїду в гості.

Без м’яса Тетяна почала почуватися набагато краще. Через певний час відмовилася також від риби, морепродуктів та яєць. Харчується виключно натуральними продуктами. Не їсть нічого мучного та солодкого. Каже: є багато смачних і в першу чергу корисних замінників.

Тетяна ЖОВКІВСЬКА, вегетаріанка

От зараз. Якщо я готую сирники, то я не білу муку даю, а кокосове борошно. В ньому можна і обкатувати, можна і туди всередину додавати. Замість цукру я даю банан, розминаю. І він в міру солодкий, але надзвичайно смачний корисний і воно теж дуже добре засвоюється організмом.

Зараз, у літній період,  сніданок Тетяни – це, зазвичай, пудінг, йогурт, або кефір з чіа-насінням та фруктами. На обід – комплексний прийом їжі. Цільнозернові крупи: це може бути зелена гречка, нешліфований рис, перлова, ячнева крупа. Вечеря дуже легка:овочевий салат, тушені овочі тощо.

Тетяна ЖОВКІВСЬКА, вегетаріанка

Топлене масло, ми його самі робимо, беремо вершкове масло. 15 годин воно на маленькому вогні готується і повністю весь холестерин виходить з цього продукту. До прикладу. Якщо ви на ньому щось жарили, наприклад жарену картошку. То там холестерину взагалі немає. Тобто це те саме, що ви б її відварили.

Уже декілька років Тетяна не ходить до аптеки. Під час застуди п’є дві чайні ложки меленої куркуми з водою і наступного дня усі симптоми хвороби зникають. Після переходу до вегетаріанства дівчина змінила не тільки раціон харчування, але й стиль життя.