Подробиці

Він скромний, незважаючи на всезагальне визнання. Ці сертифікати – тільки частинка того, чому він навчився і привіз в операційну. Навчив колег і вдосконалює роботу в Україні. Спокуса поїхати за кордон була. Але хто ж тоді, за його словами, залишиться в Україні?

Андрій Погоріляк виріс в Ужгороді під замком. У дитинстві грав з  друзями у футбол і гадав, що точно стане спортсменом. Як ні, то піде шляхом батьків : інженерним робітником у лісове господарство. Доля вирішила інакше.

У 2012-му переляканого Михайла із села Сімерки на Перечинщині привезли до обласної лікарні з відрізаним великим пальцем. Зараз його правиця, як нова. Той випадок був фатальним. Якби не лікар, хлопець, тоді у свої 17, залишився б калікою.

Михайло ЛАСКІН

пацієнт мікрохірурга Андрія Погоріляка

Андрій Погоріляк – мікрохірург з іменем. Його глибокі знання з анатомії та Божий дар займатися реплантацією — продовжують рятувати сотні кінцівок від ампутації.

Втім ще зі студентської лави Андрій трудиться в операційній. Тодішній медбрат на другому курсі, виконує ювелірну роботу – він пришиває кінцівки.

Андрій ПОГОРІЛЯК

завідувач відділення опікової та пластичної хірургії обласної лікарні ім.Новака

Коли я вступив на медичний факультет у мене товариш потрапив у аварію. Він лежав у травматологічному відділенні, де я працював. Ми з ним довгий час спілкувалися,  багато бачив, що робилося. І тоді мені дуже хотілося   мене вопікове відділення, де проробив усі студентські роки.

За розподілом, після закінчення вишу, Андрію Йосиповичу довелося мігрувати до Донецька. Там він провів всього-небагато – 26 років.

Андрій ПОГОРІЛЯК

завідувач відділення опікової та пластичної хірургії обласної лікарні ім. Новака

Це було моє становлення як лікаря. Я потрапив у дуже хороший колектив, в якому на перше місце ставилися людські якості і професіоналізм. Те відділення, в якому я працював, не можу розслаблятися. Це може вплинути на результат лікування.

Тоді, на Східній Україні, Андрій Йосипович ще не знав, що йому в майбутньому судилося робити надскладні операції. Він присвячував себе порятунку життя людей і продовжує це робити. Сотні, тисячі пацієнтів пам’ятають  і досі, як лежали майже безнадійно на операційному столі.

Андрій ПОГОРІЛЯК

завідувач відділення опікової та пластичної хірургії обласної лікарні ім.Новака

Складних операцій було багато. Одна з яких була на початку 90-х років. Тоді ще професійних досягнень в реплантаційній сфері не було ні в кого , тривала аж 18 годин. Ми без перестанку пришивали їй відірвані пальці. Дуже довга операція була. Років через 5 молодий мужчина поступив у відділення ,втративши 4 пальці. На це пішло 9,5 годин. За європейськими стандартами всі вони прижилися і досить хороший результат.

Якщо Доктор Хаус в американському серіалі цинічний та замкнутий, то Андрій Погоріляк тут, на Закарпатті, щирий і емпатичний. Він вважає, що лікар не має права на сльози; це емоції, які треба тримати в кабінеті. Він оперує на столі, а в палаті лікує добрим словом.

У всіх своя історія. І не тільки хвороби. Сторінки життя, які вони зберегли після операції швидким видужанням та щирими розмовами з лікарем Погоріляком. Його пацієнти не просто  поважають. Його люблять та згадують, навіть після одужання.

Андрій ПОГОРІЛЯК

завідувач відділення опікової та пластичної хірургії обласної лікарні ім.Новака

Ми можемо шити судини різних калібрів, периферичні нерви, робимо кісткові травматологічні операції, пластичні операції.. Мікрохірург – образ універсального лікаря. Аби зробити мені операцію, не потрібно звертатися до нейрохірурга, травматолога чи пластичного хірурга. Ми це з колегами робимо самі.Універсалізм всього.

У вільний час Доктор Погоріляк грав у шахи; зараз віддає перевагу прогулянкам містом чи плаванню. Він цінує час із сім’єю та досі мріє альтруїстично.

Андрій ПОГОРІЛЯК

завідувач відділення опікової та пластичної хірургії обласної лікарні ім.Новака

Моя мрія, аби люди були здоровими. Щоб не шукали препаратів за кордоном, а головне — фахівців там.  Існує повір’я, якщо ти зможеш пришити частину пальця або палець, то ти зможеш зробити  будь-яку операцію. І це запам’ятаєш на усе своє життя.