Подробиці

У руках ужгородки Наталії Неймет оживає навіть каміння. Народилася вона у родині художників, але  у дитинстві жодного хисту до малювання не мала. За фахом Наталія – швачка. Пропрацювала у цій сфері не довго, обрала офісну роботу.  І тільки 4 роки тому вона відчула натхнення. Захотілось малювати портрети олівцем на папері. Пізніше обрала більш незвичний для себе матеріал – каміння.  Дівчина зображає на них оригінальні 3D малюнки.

Наталія НЕЙМЕТ, майстриня

В інтернеті побачила от так випадково відео китаянки і італійця одного, Роберто Ріццо його звати. Він у мене найулюбленіший. Навіть є у мене роботи декілька, які я копіювала. Китаянку я не копіювала, але теж у неї цікаві, живі роботи. Якось вони мене надихнули і тим більше захотілося, я побачила, що цим тут ніхто не займається і я подумала, що це буде цікаво показати людям. Воно зацікавить. Плюс воно справжні незвично. Всі малюють на папері. Дуже багато ходожників. Якось хотілося відрізнятися трошки. Щось інше робити, щось таке незвичніше. І от ще такий фактор – воно обємне, його можна потримати в руці, його можна відчути, його вагу, це якось теж дуже так приємно.

Малює дівчина, зазвичай, вночі, коли син спить. Може захопитися і просидіти до ранку. Для неї це свого роду релакс, коли можна повністю віддатися фантазії. Включає спокійну музику і починає творити.

Наталія НЕЙМЕТ, майстриня

Потрібно спочатку знайти камінець, потім його потрібно обробити. Обезжирити, щоб він не був брудним. Я частіше за все беру засіб для миття посуду, бо воно обезжирює і очищає. Ми разом з синочком як знайшли камінці, так їх миємо цим засобом, потім висушується. Потім я грунтую, якщо потрібно. Буває, що потрібно зразу на його структуру малювати. Потім ми наносимо олівцем. Якщо це, наприклад, темна структура, то я беру біленький акварельний олівець, тому що він змиється легко. Або простим олівцем наношу, що я хочу малювати. І починаю малювати. Потрібна салфеточка, де розмішувати фарбу, водичка. І потрошки малюємо. А в кінці важливо закріпити його лаком акриловим. І тоді воно вже буде роками. Його можна буде мити. Може стояти навіть на подвірї, йому нічого не буде. Воно так закріпляється.

На камінні Наталія найчастіше зображає тварин. Головний акцент робить на очах. Техніку 3D опановувала самотужки: дивилася відеоуроки закордонних майстрів.

Наталія НЕЙМЕТ, майстриня

3D – це гра з відтінками, гра з тінями. Тому що тінь потрібно правильно покласти, щоб воно давало такий ефект. Щоб воно здавалося нібито глибоко ці очі.

Камінці майстриня шукає, зазвичай, на берегах річок разом з п’ятирічним сином. Він залюбки допомагає, — каже Наталія. Обирають абсолютно різні за розміром та формою. Дівчина любить природність, тому якщо на камені є якась випуклість, чи навпаки – вгнутість – вона не шліфує їх, а залишає такими, якими є і це надає їм родзинки.

Наталія НЕЙМЕТ, майстриня

Ще цікаво буває, що, якщо камінчик сам по природі не є рівний. У мене був такий камінець. От це нібито схожі, але різні. Тут є більш виємка. Тоді воно вже теж Тим цікавий камінець, ніж листочок. Листочок гладенький, пряменький. Немає ніякого обєму, а у камінця від природи власний обєм, Буває, що настільки гладеньке, а буває, що шерстинки здається нібито воно виходить. Тому що сам камінь є негладенький. Так як тут. Ніби голівка і крильце саме, сама виємка камінця така попалася.

Художній розпис каміння для Наталії поки просто хобі. І дівчина не надто поспішає перетворювати це у буденну роботу. Пояснює, не хоче втратити запал та вогники у очах.