Подробиці

Він називає себе Жан Поль Маріна. Радіоведучий Максим Барна, котрий переїхав на Закарпаття з Калуша Івано-Франківської області, комфортно себе почуває на обласному радіо «Тиса ФМ».
Максим БАРНА (Jean R Marina)
радіоведучий і музикант
Це певний ребус. У мене повний нікнейм «Jean R Marina». Типу жанр «марина». Це художній жанр. Я собі його вигадав у 2012 році. До того в мене була така звичка змінювати нікнейми на максимально безглузді. У мене до того були Ромео Май, Шафраник Мікро Тесла. Саме останній почав зі мною асоціюватися в інших людей, тому я його залишив. Якщо людям подобається мене так називати, то я їм у цьому допоможу.
Майже 10 років Макс мріяв працювати ведучим. Усе — після того, як почув ведучих радіостанції «Західний полюс».
Максим БАРНА (Jean R Marina)
радіоведучий і музикант
Це була єдина радіостанція, яка дуже важко добивалася до Калуша, тому що він знаходиться в ямі. І якщо дуже сильно напрягтися, кинути з даху 6 поверху мідний дріт (я собі так думав, що це допомагає), можна було більш-менш зловити цю радіостанцію. І там вмикали досить хорошу музику, яка мені подобалася. Щось на кшталт «Тиса ФМ». Тоді вони ще працювали так. І я дуже захоплювався тим, як вони говорять, як вони працюють. І тоді в мене виникла ідея, що я теж хочу спробувати себе в цій ролі.
Коли Максу все ж запропонували працювати на радіо, він жив у Львові і займався музикою. Але зізнається: це перестало приносити йому задоволення, тому вирішив повернутися до рідного Калуша. Одразу зіштовхнувся із труднощами.
Максим БАРНА (Jean R Marina)
радіоведучий і музикант
Він сказав мені, що я не підходжу на роль радіоведучого, тому що в мене хрипкий голос. А я була перша людина, яка прийшла на то радіо. Я поприводив туди людей (своїх друзів) на різні професії. І виявилося, що для мене не було місця. Була єдина вакантна посада — звукорежисер. Почалася моя дорога із звукорежесури. Я спочатку записував, монтував передачі, придумовував джингли. А потім деякі ведучі не попрацювали довго і пішли. І була нагальна потреба в чоловічому голосі. І мені дали спробуватися. І я почав це робити. Деякі люди мене знали, їм подобалося. Так я працював ведучим–звукорежисером і дослужився до директора радіостанції.
Згодом покинув роботу на радіо і відкрив власний арт-заклад для творчих людей. Але Жан Маріна любить подорожувати, тому після Львова і Калуша вирішив відчути на смак життя в Ужгороді.
Максим БАРНА (Jean R Marina)
радіоведучий і музикант
Мені дуже подобалося місто Ужгород. А я люблю мандрувати. Склалися так обставини, що мені потрібно було змінити обстановку і цій людині, яка поряд зі мною живе. Ми довго не вибирали. Їдем в Ужгород — і поїхали в Ужгород. Спочатку пробував різні проекти. Ми запустили арт-платформу: били тату, стригли бороди. Але там я себе також не знайшов так, як би цього хотів.
Арт-проекти завжди захоплювали Максима. Малюнок же як мистецтво приваблював його давно. Ще у 23 роки набив перше своє тату. Наразі їх у нього тринадцять. Чоловік погоджується: деякі обдумані і мають символічне значення в його житті, інші — це просто миттєві бажання.
Максим БАРНА (Jean R Marina)
радіоведучий і музикант
Я б не хотів, щоб подумали, що я у 30 років граюся в субкультури. Ні в якому разі. Це вираз моєї особистої свободи. Любов може змінюватися або пройти, а особиста свобода має залишатися.
В Ужгороді Жан Маріна вже встиг попрацювати спортивним журналістом— на телеканалі «Тиса-1». У нього є тяга до спортивних змагань, баталій та природних явищ. Цьому сприяють і родинні зв’язки, адже дідусь Максима — заслужений тренер України Ігор Барна, який виховав олімпійських призерів, чемпіонів Європи та світу.
Максим БАРНА (Jean R Marina)
радіоведучий і музикант
Людина у світі вільної боротьби доволі відома. У нашій сім’ї, якщо ти маєш прізвище Барна, ти мусиш ходити на боротьбу в дитинстві. Я не дуже хотів, але займався періодично. Дідусь спочатку напрягався з приводу того, що в мене дурниця в голові. Але з часом він це прийняв. Був навіть у мене на концертах. Йому подобається те, що я роблю.
Максим жартує, мовляв, вирощений з любов’ю на платівках. Захоплення музикою в нього з дитинства. Спочатку грав на фортепіано. У 2003-му році зібрав перший колектив, у якому пробув до 2010-го. Згодом захопився іншими проектами.
Максим БАРНА (Jean R Marina)
радіоведучий і музикант
Я грав від рафінованої попси. Грав на трубі, якою ніколи не володів. У мене були спроби інді-музики у Львові. Далі я повернувся до Калуша, у мене було затишшя музичне до 2011 року. Я спробував себе як реп-виконавець. Видали 4 альбоми, зняли відео. А потім у 2013 році зібрав свій останній колектив, який зараз теж існує, гастролює. Він називається «Kelush & the Bastards» («Калуш і покидьки»). Ми граємо ірландську музику. Це кавер-версії ірландських панк-пісень або ірландської традиційної музики. Також пишемо свій матеріал.
Максим БАРНА (Jean R Marina)
радіоведучий і музикант
В основному я на вокалі. Як усі фронтмени, я егоцентричний, люблю увагу. На існтрументах спробувати нема часу. Але мені цікаво. Тому я придбав собі банджо, акордеон. Колись настане день, я за це візьмусь і буду вчитися грати.
Жан Маріна займається також організацією турів закордонних гуртів в Україні і наших виконавців за межами держави. Себе вважає романтичною, спонтанною і компанійською людиною.
Максим БАРНА (Jean R Marina)
радіоведучий і музикант
Я дуже відчуваю. Чуйна людина. А чуйні люди романтичні. Я живу спонтанно. Є якісь умовні плани, але життя цікавіше, коли воно якесь стихійне. Мені подобається ця стихія. Інколи ти можеш ловити цю хвилю. Я люблю супротив час від часу. От вчора я був максимально блаженний. І це блаженство я роздавав усім. Я одержую від цього задоволення. А коли отримую зворотню реакцію, то це задоволення відчуваю у два рази сильніше.
Хоча робота на радіо в Ужгороді приносить задоволення, Максим планує пізнати життя і в інших містах України. Жан Маріна хоче зловити свою власну хвилю, а не плисти за течією.